Trump označil Solejmáního za teroristu

Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru odmítl kritiku demokratů za likvidaci vlivného íránského generála Kásema Solejmáního, kterého označil za teroristu a bezprostřední hrozbu pro USA. Trump rovněž ujistil, že jeho tým v akci proti Solejmánímu postupoval ve vzájemné shodě. Demokratickým politikům se nelíbilo, že příkaz k útoku na Solejmáního šéf Bílého domu vydal bez konzultaci s Kongresem.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Kásim Sulejmání
doporučujeme

"Falešná zpravodajská média a jejich demokratičtí partneři tvrdě pracují na tom, aby určili, zda bezprostředně hrozil, nebo nehrozil útok teroristy Solejmáního a zda můj tým jednal ve shodě. Odpověď na oboje je jasné ANO, na čemž ve skutečnosti nezáleží, vzhledem k jeho (Solejmáního) minulosti," napsal Trump.

Uživatelé twitteru si povšimli, že Trump se ve slově bezprostřední, anglicky imminent, dopustil chyby, když napsal eminent, což znamená významný. Za lexikální přešlap lidé prezidenta pod tweetem kritizovali. Po zhruba půl hodině Trump omyl opravil.

V dalších dvou tweetech Trump obvinil demokraty a falešná zpravodajství, jak označuje vůči němu kritická média, že se snaží Solejmáního vykreslit jako báječného chlapíka. "A to jen proto, že jsem udělal, co se mělo učinit v minulých dvaceti letech," napsal prezident.

Trump rovněž ocenil protivládní demonstranty v Teheránu, kteří odmítli pošlapat americkou vlajku nakreslenou na chodníku před jednou z univerzit. "Oni chodili vedle ní. Velký pokrok!," dodal Trump, který v uplynulých dnech protestující podpořil tweety v perštině. Protivládní protesty v Teheránu vyvolal fakt, že vedení země několik dní tajilo, že omylem sestřelilo ukrajinský civilní letoun se 176 lidmi na palubě. V sobotu se Írán přiznal, že letadlo si operátor protivzdušné obrany spletl s nepřátelskou střelou s plochou dráhou letu.

Loading...
Vstupte do diskuze (50)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude Trump svržen? V Senátu to vře, rezoluce republikánů naštvala demokraty

21.01.2020 12:54 Aktualizováno Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi…

Trumpovi jde o život. Íránský politik vypsal odměnu za zabití prezidenta…

21.01.2020 12:50 Íránský zákonodárce dnes oznámil, že vypisuje odměnu v podobě tří milionů dolarů (67,9 milionu Kč)…

Vražedné řádění Čecha na Havaji: Obětí je víc. Nové informace

21.01.2020 11:59 Na Havaji po nedělním řádění muže českého původu, který zastřelil dva policisty a zřejmě způsobil…

Princ Harry přiletěl do Kanady, bude žít bez královské pompy

21.01.2020 10:14 Se sportovní taškou přes rameno a dvěma osobními strážci přiletěl v noci na dnešek do kanadského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama