Trump označil Solejmáního za teroristu

Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru odmítl kritiku demokratů za likvidaci vlivného íránského generála Kásema Solejmáního, kterého označil za teroristu a bezprostřední hrozbu pro USA. Trump rovněž ujistil, že jeho tým v akci proti Solejmánímu postupoval ve vzájemné shodě. Demokratickým politikům se nelíbilo, že příkaz k útoku na Solejmáního šéf Bílého domu vydal bez konzultaci s Kongresem.

Kásim Sulejmání
doporučujeme

"Falešná zpravodajská média a jejich demokratičtí partneři tvrdě pracují na tom, aby určili, zda bezprostředně hrozil, nebo nehrozil útok teroristy Solejmáního a zda můj tým jednal ve shodě. Odpověď na oboje je jasné ANO, na čemž ve skutečnosti nezáleží, vzhledem k jeho (Solejmáního) minulosti," napsal Trump.

Uživatelé twitteru si povšimli, že Trump se ve slově bezprostřední, anglicky imminent, dopustil chyby, když napsal eminent, což znamená významný. Za lexikální přešlap lidé prezidenta pod tweetem kritizovali. Po zhruba půl hodině Trump omyl opravil.

V dalších dvou tweetech Trump obvinil demokraty a falešná zpravodajství, jak označuje vůči němu kritická média, že se snaží Solejmáního vykreslit jako báječného chlapíka. "A to jen proto, že jsem udělal, co se mělo učinit v minulých dvaceti letech," napsal prezident.

Trump rovněž ocenil protivládní demonstranty v Teheránu, kteří odmítli pošlapat americkou vlajku nakreslenou na chodníku před jednou z univerzit. "Oni chodili vedle ní. Velký pokrok!," dodal Trump, který v uplynulých dnech protestující podpořil tweety v perštině. Protivládní protesty v Teheránu vyvolal fakt, že vedení země několik dní tajilo, že omylem sestřelilo ukrajinský civilní letoun se 176 lidmi na palubě. V sobotu se Írán přiznal, že letadlo si operátor protivzdušné obrany spletl s nepřátelskou střelou s plochou dráhou letu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama