V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

Second Avenue subway, v New Yorku otevřeli novou linku metra, plánovali ji už roku 1929 (1.1.2017).
doporučujeme

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Výtržníci mezi demonstranty v New Yorku v pondělí večer místního času rozbíjeli výlohy obchodů a plenili je. Andrew Cuomo, guvernér státu New York, ve kterém město leží, dnes řekl, že policie svoji práci "nedělala efektivně" a že nechránila majetek před rabováním. To, co se stalo, ho rozčílilo, řekl. Starostům měst ve svém státu vzkázal, že v pohotovosti je státní policie nebo 13.000 příslušníků národní gardy.

De Blasiovi dělá starosti, že kvůli nynějším protestům by se ve městě mohl více šířit koronavirus. Ve státu New York zemřelo v souvislosti s covidem-19 nejvíce lidí ve Spojených státech. I přes současné protesty úřady plánují, že příští týden ve městě začne uvolňování opatření zavedených proti šíření infekce.

K současné vlně protestů ve Spojených státech vedlo úmrtí 46letého černocha George Floyda, kterému při zatýkání bělošský policista přes osm minut klečel na krku přesto, že podezřelý opakovaně naříkal, že nemůže dýchat. Jak soukromá, tak oficiální pitva, jejichž výsledky byly zveřejněny v pondělí, došly k závěru, že šlo o zabití. Zpráva ze soukromé pitvy uvedla, že Floyd se udusil kvůli tlaku na krk a záda. Minnesotští patologové, kteří prováděli oficiální pitvu, uvedli, Floyd utrpěl srdeční zástavu při zásahu policisty. Muž podle nich trpěl srdečním onemocněním a ukázalo se, že nedávno užil drogy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

09.07.2020 21:30 Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté,…

Průlom v případu Floyd? Záběry ukázaly, jak probíhal zásah policie

09.07.2020 19:19 Čtyři policisté vyjeli 25. května před obchod v Minneapolis, kde zadrželi George Floyda,…

"Sociopat, který na vysoké škole podváděl." CNN zveřejnila útržky z knihy…

09.07.2020 19:06 Aktualizováno Kniha, kterou napsala neteř amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyjde pod názvem Too Much and…

Prokuratura má právo na Trumpovy finanční záznamy, rozhodl Nejvyšší soud

09.07.2020 18:09 Aktualizováno Nejvyšší soud Spojených států dnes rozhodl, že newyorská prokuratura má právo dostat finanční…

Související:

Právě se děje

Další zprávy