V USA za den přibylo 40 tisíc nakažených, dle CNN nejvyšší nárůst od začátku pandemie

Spojené státy ve čtvrtek podle informací americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) ohlásily téměř 40.000 nových případů koronaviru. Nárůst televize CNN původně označovala za nejvyšší od začátku pandemie. Později však s odvoláním na aktualizovanou bilanci JHU uvedla, že do ní byly zahrnuty i případy z předchozích dní. Ve stejný den koronavirem nejpostiženější země světa také ohlásila, že dalších více než 2400 nakažených zemřelo.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Ve čtvrtek podle JHU Spojené státy informovaly o dalších 39.972 nakažených a 2425 mrtvých. Do statistiky jsou zahrnuty případy ze všech 50 států, federálního území District of Columbia, kde leží hlavní město Washington, dalších amerických území i repatriovaných osob.

Koronavirus se při testech dosud podle JHU potvrdil v USA u více než 2,422.300 lidí a přes 124.400 s nemocí covid-19 zemřelo. Experti z amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ale v čtvrtek uvedli, že podle jejich propočtů se koronavirem nakazilo přes 20 milionů Američanů, tedy mezi 5 a 8 procenty celé populace.

Odborníci rovněž tvrdí, že až polovina nově nakažených v některých státech jsou mladí lidé, kteří často nevykazují příznaky nákazy a vůbec nevědí, že virus mají. Tím vzniká větší nebezpeční nekontrolovatelného šíření nemoci i mezi staršími a nemocnými občany, u nichž hrozí větší riziko vážných komplikací.

Ve čtvrtek podle CNN v New Jersey výrazně přibylo úmrtí souvisejících s koronavirem, což stát řadí k pandemií nejpostiženějším vedle New Yorku a Kalifornie.

V nejhůře zasaženém státu New York, který poměrně brzy zavedl přísná ochranná opatření, je však pandemie nadále na ústupu. Guvernér Andre Cuomo ve čtvrtek prohlásil, že se státu podařilo "ohnout" epidemiologickou křivku. Ve středu tam v souvislosti s covidem-19 zemřelo 17 lidí, v nejhorších dnech pandemie to přitom bylo přes 1000 za den.

Ačkoliv byla před několika měsíci situace nejvážnější zejména v hustě osídlených oblastech, v nichž většinou vládnou demokraté, nyní počty nově nakažených rostou nejrychleji v řadě řidčeji osídlených venkovských států, v nichž nejvyšší posty zastávají republikáni. Tamní guvernéři, také kvůli tlaku republikánského prezidenta Donalda Trumpa, často velice rychle uvolňovali ochranná opatření kvůli obavám z dopadů na ekonomický život.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin potřebuje slyšet jasný vzkaz. Z USA zní apel k trestu za otravu…

21.10.2020 00:01 NÁZOR - Evropská unie a Velká Británie vyslaly Kremlu vzkaz, která říká, že použití chemických…

Trump před debatou označil Bidena za zločince

20.10.2020 21:32 Americký prezident Donald Trump v závěru kampaně před letošními americkými prezidentskými volbami…

USA i dva týdny před dnem voleb dál evidují rozmach epidemie

20.10.2020 18:26 Spojené státy v pondělí znovu zaznamenaly okolo 60.000 nových případů nákazy koronavirem a nárůst…

Od Hollywoodu po Wall Street. Biden získává peníze na kampaň od vlivných a…

20.10.2020 16:22 Kampaň demokratického uchazeče o Bílý dům Joea Bidena často zdůrazňuje roli malých dárců při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama