Váží 101 kilo, měří 1,9 metru, srdce mu bije 63krát za minutu. Jaký je zdravotní stav Trumpa?

Americký prezident Donald Trump váží 101,6 kilogramu, měří 1,9 metru, má krevní tlak 121/79 a v klidovém stavu mu buší srdce 63krát za minutu. Podle televize CNN to uvádí zpráva z jeho poslední lékařské prohlídky, kterou zveřejnil Bílý dům a podle níž se prezident nachází v dobré kondici.

Donald Trump
doporučujeme

Na prezidentově zdraví se přitom podle lékařů nijak negativně neprojevilo preventivní užívání antimalarika hydroxychlorochin, které může způsobovat nežádoucí vedlejší účinky.

Závěrem lékařské prohlídky je podle mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyové to, že Trump je zdravý. Prezidentův lékař Sean Conley uvedl, že u prezidenta neexistují žádné významné nálezy či změny oproti minulé prohlídce, které by bylo nutné zmiňovat.

Conley však připomněl Trumpovo užívání hydroxychlorochinu, který bral několik týdnů, protože se domníval, že funguje jako prevence proti nákaze koronavirem. Účinnost antimalarika proti covidu-19 je přitom lékaři stále více rozporována. Skepticismus ohledně přípravku potvrdila i nedávná americká studie zveřejněná ve středu v časopise New England Journal of Medicine. Vědci v ní nepozorovali rozdíl v četnosti nákazy koronavirem či ve vývoji onemocnění covid-19 mezi lidmi, kterým bylo podáno placebo a těmi, kteří dostali hydroxychlorochin.

Podle zprávy prezident léčivo užíval po konzultaci se svým zdravotnickým týmem, který průběžně sledoval jeho EKG. Antimalarikum totiž u některých pacientů může způsobit například poruchy srdečního rytmu. Při poslední prohlídce však Conley došel k závěru, že se užívání antimalarika na Trumpově zdraví nijak negativně nepodepsalo.

Od první Trumpovy prezidentské lékařské prohlídky je známo, že trpí běžnou formou srdečního onemocnění, jež u něj zvyšuje riziko infarktu. Doktoři mu tehdy doporučili zvýšit dávku léků na snížení hladiny cholesterolu v krvi a určité změny životního stylu. Zdroj blízký prezidentovi loni CNN sdělil, že Trump trochu změnil svůj jídelníček, ale cvičit nezačal. Podle nynější zprávy má však hladinu cholesterolu na lepší úrovni oproti minulým letům.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přestřelka v klubu v USA: Nejméně 2 mrtví a 12 zraněných

05.07.2020 13:49 Aktualizováno Dva mrtvé a osm zraněných si vyžádala dnešní střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených…

Plány na dohodu ztroskotaly. KLDR nechce obnovit rozhovory s USA

05.07.2020 13:07 Pchjongjang "necítí potřebu" obnovit rozhovory s Washingtonem. Sdělila to dnes náměstkyně…

Brazílie má dalších 1091 úmrtí lidí s covidem-19

05.07.2020 10:07 V Brazílii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 1091 lidí nakažených koronavirem. Podle agentury…

Raper Kanye West tvrdí, že chce kandidovat na prezidenta USA. Musk ho…

05.07.2020 09:55 Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, v sobotu ohlásil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy