Vítězství Bidena se bouřlivě slavilo. Prodej šampaňského v USA trhal rekordy

Prodej šampaňského ve Washingtonu v sobotu trhal rekordy. Stalo se tak poté, co americká média na základě projekcí oznámila, že demokrat Joe Biden v prezidentských volbách porazil stávajícího republikánského šéfa Bílého domu Donalda Trumpa.

Šampaňské
doporučujeme

Podle majitelů obchodů s lihovinami v hlavním městě Bidenovi stoupenci dokonce nakoupili více šumivého vína než za poslední dva silvestry, napsal časopis Newsweek.

Majitelé obchodu Rodmans Food & Drug Store v centru Washingtonu uvedli, že za 12 hodin po oznámení Bidenova vítězství prodali více šampaňského než za jakýkoliv svátek. K hromadnému skupování šumivého vína prý došlo také ve dvou dalších obchodních řetězcích jinde ve městě. Skutečnost, že bujaré oslavy provázelo bouchání špuntů, při němž si na ulici někteří připíjeli přímo z lahve, dokládají také videozáznamy.

"Už jsem byl na tomto místě pokropen slzným plynem i šampaňským," uvedl na twitteru redaktor časopisu Washingtonian Andrew Beaujon. K příspěvku připojil fotografii z oslav nedaleko Lafayette Square, kde pořádkové síly pomocí slzného plynu v červnu rozháněly demonstranty a krátce nato po náměstí přešel Trump s činiteli své vlády a nechal se vyfotit s biblí v ruce před místním kostelem.

Zpravodaj republikánsky nakloněné televize Fox News, Leland Vittert, v sobotu večer poznamenal, že v ulicích Washingtonu cítil marihuanu s tím, že možná proto se oslavy nevymkly kontrole.

Podobné oslavy jako ve Washingtonu propukly také v řadě dalších amerických měst. Na newyorském Times Square oslavovalo odhadem 8000 lidí. Barmani a majitelé obchodů s lihovinami v New Yorku popisovali situaci podobně jako jejich kolegové ve Washingtonu. Newyorský barman Liam Johnson na twitteru napsal, že už vyprodal veškeré zásoby šampaňského.

Podle Newsweeku se letos v USA zvýšil prodej všech lihovin kromě šampaňského.

Meghan McCainová, novinářka a dcera republikánského senátora Johna McCaina, který neúspěšně kandidoval na prezidenta proti Baracku Obamovi v roce 2008 a zemřel před dvěma lety, napsala na twitteru: "Neumím si představit, že by u nás doma propukly oslavy a lidé by se polévali šampaňským, zpívali a tancovali, kdyby můj táta prohrál u nás doma ve Phoenixu. Možná je Trumpovým jejich rodné město u zadku".

Trump má s rodinnou McCainů napjaté vztahy od té doby, co znevažoval Johna McCaina při své předvolební kampani v roce 2016. Na McCainově pohřbu promluvili například bývalí prezidenti Barack Obama či George Bush mladší, Trump na něj nebyl na přání rodiny zesnulého pozván.

Nyní Trump odmítá uznat prohru a tvrdí, že při volbách došlo k podvodům, aniž by tomu důkazy nasvědčovaly. Biden se mezitím připravuje na lednové převzetí úřadu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Fauci chce karanténu pro Američany, kteří o Díkuvzdání cestovali. New York…

29.11.2020 19:41 Američané, kteří tento týden o svátku Díkůvzdání cestovali, by se měli nechat testovat na…

Biden vyhrál ve Wisconsinu, potvrdil přepočet hlasů. Náskok nad Trumpem…

29.11.2020 18:42 V americkém státě Wisconsin dnes skončilo přepočítávání voličských hlasů, o což požádal prezident…

Trump v rozhovoru s Fox News napadl soudní systém, volby hodlá dál…

29.11.2020 18:00 Americký prezident Donald Trump přiznal, že bude těžké dostat obvinění z volebních podvodů k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama