Vyprovokuje film Joker masakr? Rodiny obětí střelce z kina mají strach

Pozůstalí po obětech šíleného střelce, který v roce 2012 při promítání filmu Temný rytíř povstal zabil v americkém kině 12 lidí, napsali dopis filmové společnosti Warner Bros., v němž vyjádřili obavy z nového snímku Joker. Tento příběh o záporné komiksové postavě, který vyvolal nadšené recenze i polemiku kvůli zobrazovanému násilí, má v USA premiéru 4. října.

Přidejte svůj názor

Kino, ilustrační foto
doporučujeme

O dopise firmě Warner Bros., který obsahuje i výzvu k boji za omezení držení zbraní v USA, informoval server BBC.

"Když jsem poprvé viděla trailer k tomuto filmu, byla jsem absolutně zděšena," řekla BBC Sandy Phillipsová, matka Jessiky Ghawinové, která se v červenci 2012 stala jednou z obětí šíleného střelce v kině v americkém městě Denver. Maskovaný útočník James Holmes tehdy při promítání nového filmu na motivy komiksových příběhů o Batmanovi a jeho úhlavním nepříteli Jokerovi zastřelil 12 lidí a další desítky zranil.

Podle Phillipsové je ve snímku Joker zcela zbytečné násilí. Autorům dopisu se také nelíbí, že film může podle nich u diváků vyvolat i soucit s osudem hlavní postavy. V dopise je rovněž výzva filmové společnosti, aby využila svého vlivu a pomohla bojovat za omezení držení zbraní v USA.

Společnost Warner Bros. v reakci mimo jiné uvedla, že v žádném případě neschvaluje jakékoli násilí a že není záměrem filmu vytvořit z hlavní postavy hrdinu. Dodala také, že dlouhodobě podporuje oběti násilí a že přispěla i těm, které postihl útok v kině v Denveru.

Útočník z kina na denverském předměstí Aurora byl v roce 2015 odsouzen na doživotí. Motiv jeho činu zůstal nejasný, podle jedné z teorií se stylizoval do filmové postavy Jokera, který je v batmanovských příbězích zápornou postavou. Měl také vlasy nabarvené na červeno.

zdroj: YouTube

Nový film Joker amerického režiséra Todda Phillipse získal tento měsíc hlavní cenu na mezinárodním festivalu v Benátkách a je žhavým kandidátem i na amerického Oscara.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jako před druhou světovou válkou a ve Vietnamu? Konzultant upozornil na…

16.10.2019 12:00 NÁZOR - Ukvapené rozhodnutí prezidenta Spojených států Donalda Trumpa stáhnout americké vojáky ze…

V USA si posvítili na Čaputovou: Ukázala všem cestu, jak se zbavit Donalda…

16.10.2019 11:14 Příběh Zuzany Čaputové by mohl inspirovat další politiky. Ve svém sloupku to uvádí známý americký…

Zabití mladíka zhoršilo vztahy USA-Británie, schůzka v Bílém domě…

16.10.2019 10:40 Americký prezident Donald Trump se v Bílém domě sešel s rodiči Brita Harryho Dunna, jenž v srpnu…

USA zaútočily na Írán, zvolily nekonvenční způsob

16.10.2019 10:06 Spojené státy provedly kybernetický útok proti Íránu, uvedla dnes s odkazem na dva nejmenované…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama