Austrálie ohlásila první přenos koronaviru po dvou týdnech

Austrálie o tomto víkendu zaznamenala první místní přenos koronaviru po dvou týdnech. V sobotu měla pozitivní koronavirový test lékařka ve státě Queensland, jež ošetřovala dva pacienty nakažené britskou mutací viru, kteří se nedávno vrátili do země ze zahraničí. Dnes ohlásil stát Nový Jižní Wales infekci u zaměstnance pracujícího ve dvou hotelech, kde tráví povinnou karanténu lidé vracející se z ciziny.

Austrálie
doporučujeme

Nový Jižní Wales zaregistroval první lokální přenos nákazy po 55 dnech. Úřady se nyní snaží rychle dohledat osoby, s nimiž byl infikovaný hotelový zaměstnanec v blízkém kontaktu.

Stát Queensland dnes uvedl, že za posledních 24 hodin nezjistil žádné další případy nákazy koronavirem poté, co vyšel pozitivně test jedné lékařky. Preventivně ale byly v Queenslandu uzavřeny pro návštěvníky na tři dny nemocnice a domovy pro seniory.

Austrálii se zatím daří s pandemií nemoci covid-19 úspěšně bojovat. Země, která má asi 25 milionů obyvatel, zaznamenala od začátku pandemie pouze něco přes 29.000 případů koronavirové nákazy. V souvislosti s covidem-19 v zemi zemřelo 909 lidí.

Austrálie nyní jedná se Singapurem o možnosti otevření takzvané cestovní bubliny, jež by umožnila očkovaným obyvatelům cestovat mezi oběma zeměmi bez nutnosti karantény. "Austrálie pracuje se Singapurem na možném otevření cestovní bubliny v červenci letošního roku," oznámil dnes australský vicepremiér Michael McCormack. "Díky očkovacím kampaním, které byly zahájeny nejen v Austrálii, ale i v dalších zemích, budeme otvírat více cestovních bublin," dodal.

Záměr obnovit cesty mezi Austrálií a Singapurem potvrdilo i singapurské ministerstvo zahraničí. Austrálie uzavřela hranice loni na začátku pandemie a od té doby až na výjimky nesmějí do země vstoupit lidé, kteří nemají australské občanství.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemětřesení o síle 5,9 stupně v Indonésii zabilo člověka a poškodilo domy

10.04.2021 16:52 Zemětřesení o síle 5,9 stupně dnes v Indonésii zabilo jednoho člověka a poničilo domy v několika…

Nejméně deset policistů bylo na východě Barmy zabito při útoku odpůrců puče

10.04.2021 12:23 Nejméně deset policistů dnes přišlo o život při útoku na policejní stanici na východě Barmy. S…

Očkování v Číně: Čerstvá vajíčka za odměnu, puntík za trest

10.04.2021 09:14 Čerstvá vajíčka za odměnu, nebo naopak červený puntík u vchodu do domu - takovýmito pobídkami a…

Kim přirovnal ekonomické problémy KLDR k hladomoru z 90. let

09.04.2021 11:31 Severokorejský vůdce Kim Čong-un dnes ve svém závěrečném projevu na sjezdu vládnoucí Korejské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama