Čína hlásí 22 nových případů koronaviru, nákaza se opět šíří v Hongkongu

Pevninská Čína za pondělí ohlásila 22 nových případů nákazy koronavirem, z toho 13 v hlavním městě Pekingu. S odvoláním na dnešní sdělení čínské zdravotnické komise o tom napsala agentura Reuters. Na komplikace spojené s koronavirem mezitím v Hongkongu zemřel 72letý muž, čímž tamní bilance mrtvých vystoupila na šest, uvedla místní televize.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) v Číně
doporučujeme

O den dříve se v Číně nemoc podle Reuters potvrdila u 18 lidí, z toho u devíti v Pekingu. V pondělí bylo také odhaleno dalších sedm nakažených bez příznaků, které Peking nezaznamenává v souhrnné statistice infikovaných. Stejný počet asymptomatických případů země hlásila i v neděli. Úřady v hlavním městě omezily pohyb osob a zavádějí sérii opatření, která mají zabránit dalšímu šíření nákazy.

Hongkongu se podařilo rozsáhlému šíření koronaviru zabránit, nyní ale ohlásil největší přírůstek nakažených za poslední měsíce. Nákaza se podle tamních úřadů nově potvrdila u 30 lidí, kteří tam přicestovali, čímž bilance potvrzených případů infekce vystoupila na 1162.

Čína zažívala vrchol pandemie covidu-19 v únoru, kdy denně přibývalo dva až čtyři tisíce nakažených, v březnu to byly denně desítky nově nakažených a od konce dubna přibývaly jen jednotky případů. Dosud se v Číně podle informací Univerzity Johnse Hopkinse potvrdila nákaza u více než 84.600 lidí a přes 4600 s nemocí covid-19 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína se chce zbavit odpovědnosti. Z pandemie covidu-19 obviňuje Španělsko

05.07.2020 22:05 Aktualizováno Vir SARS-CoV-2 infikoval po celém světě více než 11 miliónů lidí a předpokládá se, že pochází ze…

Indie navzdory nárůstu případu nákazy otevře znovu památky

05.07.2020 13:17 Indie za přísných sanitárních opatření v pondělí návštěvníkům znovu zpřístupní slavnou památku Tádž…

KLDR prý nemá ani jednoho nakaženého. Ve skutečnosti nikdo ani neví, kolik…

05.07.2020 11:36 Vůdce KLDR Kim Čong-un na zasedání komunistické strany ocenil reakci své země na covid-19 a označil…

Čína prosazuje v léčbě covidu-19 tradiční medicínu, většina Číňanů…

05.07.2020 10:39 Zatímco se vědci chvatně snaží vyvinout očkovací látku proti covidu-19, Peking prosazuje při léčení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy