Jižní Korea hlásí 113 nových případů covidu-19, nejvíce od března

Jižní Korea dnes ohlásila 113 nových případů koronaviru, což je největší nárůst za jediný den od března. S odkazem na Jihokorejské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) to napsala agentura Reuters. Vietnam dnes mezitím informoval o prvním lokálním přenosu koronaviru za více než tři měsíce.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Šestaosmdesát z nově odhalených nákaz v Jižní Koreji bylo dovezeno ze zahraniční, zatímco v 27 případech šlo o lokální přenos. Jihokorejské úřady v pátek uvedly, že nárůst počtu importovaných infekcí může mít za důsledek, že denní přírůstky nemocných v zemi přesáhnou 100. Nejnovější nárůst infikovaných je nejvyšší od 31. března, kdy země hlásila 125 nově nemocných.

Koronavirus se podle KCDC potvrdil u mnoha členů posádky ruské lodi a řady jihokorejských pracovníků, kteří byli repatriováni z Iráku. V Jižní Koreji v pátek přistály dva jihokorejské vojenské letouny s 293 pracovníky, kteří byli evakuováni z Iráku, kde počty nemocných koronavirem nadále rostou.

Vrchol epidemie Jižní Korea zažívala koncem února a začátkem března, kdy denně přibývaly stovky infikovaných. Například na konci února to bylo 900 lidí denně. Díky důslednému vyhledávání osob, s nimiž nemocní přišli do styku, testování a dobré zdravotní péči se ale podařilo nárůsty nakažených významně snížit a úřady mohly rozvolnit přísná restriktivní opatření. Nicméně jakmile země na začátku května oznámila rozvolnění, začalo případů infekce přibývat.

Vietnam mezitím dnes informoval, že se v centrálním Danangu potvrdil první případ lokálního přenosu koronaviru v zemi za 100 dní. Vzhledem k přísným protikoronavirovým opatřením a rozsáhlému testování se Vietnamu podařilo zabránit masivnímu nárůstu infikovaných- nákaza se tam dosud potvrdila jen u 415 lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Japonsku loni poprvé po letech klesl počet úmrtí

24.02.2021 15:13 Počet úmrtí v Japonsku loni poprvé po více než deseti letech klesl, jedním z důvodů jsou patrně i…

Facebook v Austrálii po dohodě s vládou odblokuje zpravodajství

23.02.2021 13:53 Aktualizováno Americká technologická společnost Facebook znovu umožní uživatelům v Austrálii sdílení a prohlížení…

Nastal čas zahájit konfrontaci s tyrany a bránit demokracii, zní z…

23.02.2021 00:01 NÁZOR - Americký prezident Joe Biden slíbil posunout demokracii do popředí zahraniční politiky…

Velká Británie odsoudila údajné týrání Ujgurů v Číně

22.02.2021 18:05 Britský ministr zahraničí Dominic Raab dnes odsoudil mučení, nucenou práci a sterilizaci, kterým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama