Jižní Korea hlásí 113 nových případů covidu-19, nejvíce od března

Jižní Korea dnes ohlásila 113 nových případů koronaviru, což je největší nárůst za jediný den od března. S odkazem na Jihokorejské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) to napsala agentura Reuters. Vietnam dnes mezitím informoval o prvním lokálním přenosu koronaviru za více než tři měsíce.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Šestaosmdesát z nově odhalených nákaz v Jižní Koreji bylo dovezeno ze zahraniční, zatímco v 27 případech šlo o lokální přenos. Jihokorejské úřady v pátek uvedly, že nárůst počtu importovaných infekcí může mít za důsledek, že denní přírůstky nemocných v zemi přesáhnou 100. Nejnovější nárůst infikovaných je nejvyšší od 31. března, kdy země hlásila 125 nově nemocných.

Koronavirus se podle KCDC potvrdil u mnoha členů posádky ruské lodi a řady jihokorejských pracovníků, kteří byli repatriováni z Iráku. V Jižní Koreji v pátek přistály dva jihokorejské vojenské letouny s 293 pracovníky, kteří byli evakuováni z Iráku, kde počty nemocných koronavirem nadále rostou.

Vrchol epidemie Jižní Korea zažívala koncem února a začátkem března, kdy denně přibývaly stovky infikovaných. Například na konci února to bylo 900 lidí denně. Díky důslednému vyhledávání osob, s nimiž nemocní přišli do styku, testování a dobré zdravotní péči se ale podařilo nárůsty nakažených významně snížit a úřady mohly rozvolnit přísná restriktivní opatření. Nicméně jakmile země na začátku května oznámila rozvolnění, začalo případů infekce přibývat.

Vietnam mezitím dnes informoval, že se v centrálním Danangu potvrdil první případ lokálního přenosu koronaviru v zemi za 100 dní. Vzhledem k přísným protikoronavirovým opatřením a rozsáhlému testování se Vietnamu podařilo zabránit masivnímu nárůstu infikovaných- nákaza se tam dosud potvrdila jen u 415 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový Zéland je už 100 dní bez nového případu koronaviru

09.08.2020 21:28 Nový Zéland dnes oznámil, že už 100 dní nezaznamenal žádný případ přenosu nemoci covid-19. První…

Afghánská Velká rada schválila propuštění 400 členů Tálibánu

09.08.2020 20:04 Aktualizováno Afghánská Velká rada (Lója džirga) dnes schválila propuštění 400 vězněných členů tvrdého jádra…

Nemocnici v Indii zachvátil požár, zemřelo 10 pacientů nakažených…

09.08.2020 18:47 Nejméně deset pacientů nakažených koronavirem dnes zahynulo při požáru, který vypukl v provizorní…

Ministr zdravotnictví USA přiletěl na Tchaj-wan, Čína návštěvu odsoudila

09.08.2020 16:34 Americký ministr zdravotnictví Alex Azar dnes přicestoval na návštěvu Tchaj-wanu. Vydal se tam jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama