Jižní Korea má už 833 případů nákazy Covid-19, pozornost se obrací na "superpřenašečku"

Počet lidí nakažených v Jižní Koreji novým typem koronaviru už stoupl na 833. Stalo se tak poté, co jihokorejské úřady od neděle dvakrát zvýšily bilanci - nejprve v noci na dnešek SEČ oznámily 161 nových případů infekce a později přidaly dalších 70. Počet obětí nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, vzrostl v Jižní Koreji na sedm.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

V zemi kvůli rostoucímu počtu osob nakažených novým koronavirem platí zdravotní pohotovost nejvyššího stupně. Jihokorejské ministerstvo kultury dnes oznámilo dočasné uzavření muzeí a knihoven, o další týden bylo prodlouženo uzavření škol. Politické a kulturní události plánované na tento týden byly rovněž zrušeny, napsala agentura AP.

Jižní Korea, která spolu s Čínou (77.150 případů) a Japonskem (838 případů) registruje vysoký počet lidí infikovaných novým typem koronaviru, má tradičně přísná karanténní opatření. Naposledy vyhlásila nejvyšší stupeň zdravotní pohotovosti před 11 lety kvůli chřipce H1N1.

zdroj: YouTube

Šedesát procent případů nákazy novým koronavirem má spojitost s jedním kostelem ve městě Tegu, kde se scházejí členové náboženského hnutí Sinčchondži, uvedla jihokorejská agentura Jonhap.

Zdravotní úřady v Tegu sdělily, že do karantény bylo umístěno a vyšetření se musí podrobit asi 9000 členů hnutí poté, co se několika bohoslužeb v jejich kostele zúčastnila 61letá žena později pozitivně testovaná na nový koronavirus. Žena je označovaná za takzvanou superpřenašečku. Otázkou je, jak se ona sama nakazila, protože do ciziny v poslední době necestovala.

Podle agentury AFP v Jižní Koreji nyní roste odpor vůči hnutí Sinčchondži, které se inspiruje křesťanstvím, i když se od jeho učení zásadně odchyluje, a bývá považováno za sektu. Již více než půl milionu lidí podepsalo na internetu petici požadující jeho rozpuštění.

Druhým ohniskem nákazy je nemocnice v provincii Kjongsang pukdo, jejíž je město Tegu metropolí. Infikováno je množství pacientů na psychiatrickém oddělení nemocnice.

Vietnamský letecký dopravce Bamboo Airways dnes oznámil, že od 26. února pozastaví kvůli obavám z šíření nového koronaviru lety do Jižní Koreje. Z Jižní Koreje přicestovalo loni do Vietnamu 4,3 milionu návštěvníků, což je druhý největší počet po turistech z Číny.

Veškeré lety z Jižní Koreje pozastavilo dnes Mongolsko, které rovněž uzavřelo až do 2. března vstup do země přes své hraniční přechody, napsala agentura Reuters. Mongolsko sice zatím nezaznamenalo žádný potvrzený případ nákazy novým koronavirem, přijalo ale kvůli němu přísná preventivní opatření, včetně uzavírky škol až do konce března.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Raději nedomýšlet." Takto koronavirus udeří v rozvojovém světě, varuje…

06.04.2020 00:01 NÁZOR - Je děsivé sledovat pohromu a nebýt schopen jí bránit, konstatuje editorial serveru The…

V Indii rozsvítili světla, aby rozptýlili temnotu nad koronavirem

05.04.2020 21:33 Lidé v největších indických městech dnes na devět minut zapálili svíčky a tradiční lampy, aby…

Covid-19 zamořuje Tokio. 143 nakažených za den, jde o nový rekord

05.04.2020 17:50 Aktualizováno V Tokiu se od soboty nakazilo koronavirem dalších 143 lidí. Jedná se o dosud nejvyšší denní nárůst…

Austrálie: Nákaza covid-19 se šíří pomaleji, restrikce potrvají měsíce

05.04.2020 15:41 Aktualizováno Australské zdravotnické úřady vyjádřily opatrný optimismus nad zpomalením šíření koronaviru v zemi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy