Na vojenských základnách USA na Okinawě se šíří koronavirus

Na dvou amerických vojenských základnách na japonském ostrově Okinawa se nakazilo koronavirem několik desítek vojáků.

Americká armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle agentury Kjódó to dnes oznámila vláda prefektury Okinawa s tím, že infikovaných je 61 příslušníků námořní pěchoty.

Americké ozbrojené síly okinawským úřadům sdělily, že uvedené případy nákazy se potvrdily od úterý do dneška na dvou základnách - Futenma a Camp Hansen. Oba tyto armádní objekty byly izolovány a byla v nich vyhlášena karanténa.

Se situací a přijatými opatřeními podle Kjódó seznámil telefonicky okinawského guvernéra Dennyho Tamakiho velitel amerických sil na Okinawě generálporučík Stacy Clardy. Informoval přitom, že byla zjištěna dvě ohniska nákazy, a ujistil, že všechen personál, u kterého byly testy pozitivní na nemoc covid-19, byl izolován v karanténě.

Tamaki podle japonské agentury vyjádřil pochybnosti nad opatřeními, která američtí vojáci přijali proti šíření koronaviru. Připomněl také, že někteří příslušníci americké armády pořádali kolem 4. července v městských částech a na plážích večírky na oslavu Dne nezávislosti. Guvernér v této souvislosti vyzval všechny, kdo se takových akcí zúčastnili, aby vyhledali lékaře, pokud se necítí dobře.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po uzdravení lze opět mít pozitivní test na koronavirus. Vědci zatím…

12.08.2020 12:57 Úřady v čínském městě Ťing-čou dnes informovaly o případu místní ženy, která před šesti měsíci…

Austrálie má rekordní počet obětí koronaviru, na Novém Zélandu se možná…

12.08.2020 10:27 Aktualizováno Na Novém Zélandu se kvůli výskytu několika nových případů nákazy koronavirem po více než třech…

Čína o rok prodloužila mandát hongkongským zákonodárcům

11.08.2020 16:27 Vrcholný orgán čínského parlamentu stálý výbor rozhodl, že o rok prodlouží hongkongským…

Covid-19: V Austrálii přibývá nakažených i obětí, Nový Zéland uzavře…

11.08.2020 15:27 Aktualizováno Austrálie dnes dorovnala rekordní denní přírůstek 19 úmrtí v souvislosti s covidem-19, který tamní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama