Turkmenistán popřel tvrzení ambasády USA, že v zemi je koronavir

Turkmenistán se důrazně ohradil proti upozornění velvyslanectví Spojených států na to, že v zemi je koronavirová nákaza. Místní úřady totiž tvrdí, že tomu tak není. Informovala o tom agentura Reuters.

Turkmenistán
doporučujeme

Turkmenská vláda opakovaně prohlašuje, že v její zemi s pěti a půl milionem obyvatel nebyl a není žádný případ nemoci covid-19, kterou koronavirus vyvolává. V rámci preventivních opatření byly uzavřeny pozemní hraniční přechody, je omezeno cestování mezi provinciemi a lidé přilétající ze zahraničí musejí na dva týdny do karantény.

"Přestože v Turkmenistánu nejsou oficiální zprávy o potvrzených případech onemocnění covidem-19, velvyslanectví USA dostalo informace od místních obyvatel se symptomy odpovídajícími této chorobě, kteří podstoupili testy na covid-19 a byli až na 14 dní umístěni do karantény v nemocnicích pro infekční choroby," uvedla americká ambasáda ve varovné zprávě, kterou zveřejnila na svém webu.

"Občané, kteří se v Turkmenistánu podrobí testování na covid-19, mohou být na neurčitou dobu posláni do nedobrovolné karantény ve vládním zařízení, a to na vlastní náklady a bez kontroly nad životem v tomto zařízení," dodalo velvyslanectví.

Turkmenské ministerstvo zahraničí v rozhořčené reakci uvedlo, že prohlášení diplomatického zastoupení USA překrucuje opatření, která byla proti koronaviru přijata. Upozornilo přitom na "neopodstatněnost a neobjektivnost falešných zpráv tohoto druhu". Ambasáda už byla podle úřadu "varována před šířením informací, které nejsou podpořené fakty".

Středoasijský Turkmenistán, který je severním sousedem Íránu a Afghánistánu a je bohatý na ropu a zemní plyn, patří k nejpřísněji kontrolovaným a nejuzavřenějším zemím na světě, dodala agentura Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další útok žraloka u břehů Austrálie, mladý surfař zraněním podlehl

11.07.2020 12:00 Sedmnáctiletý australský surfař dnes nepřežil zranění způsobená žralokem. Šlo už o druhý smrtelný…

V Singapuru volili v době koronaviru nový parlament

10.07.2020 19:15 V Singapuru dnes skončily předčasné volby do parlamentu a začalo sčítání hlasů, první výsledky se…

Indie oznámila rekord: Za den přibylo 26.506 nakažených koronavirem

10.07.2020 13:05 Indie hlásí rekordních 26.506 nových případů koronavirové infekce za jediný den, čímž se přibližuje…

Vyvracíme konspirace: Koronavirus není biologická zbraň, vysvětluje…

10.07.2020 12:00 NÁZOR – Nejen mezi konspiračními teoretiky, ale i v médiích rezonuje myšlenka, že Čína cíleně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy