V Japonsku opět stoupá počet nakažených koronavirem, rekord hlásí Tokio

Japonsko potvrdilo 517 nových případů koronaviru, což je nejvíce od 18. dubna, informovala dnes s odvoláním na japonské úřady agentura Kjódó. Většinu pozitivních testů zaznamenalo hlavní město, jež ohlásilo rekordní bilanci nakažených.

Japonsko, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Oblast Tokia evidovala 286 nových infekcí, což je doposud nejvyšší denní přírůstek, informuje Kjódó. Předchozí rekord metropole zaznamenala 10. července, šlo o 243 případů. Tokio zároveň za jediný den provedlo více než 4000 testů PCR, což je rovněž doposud nejvyšší počet. Výsledky testů bývají známé za zhruba tři dny.

Celkem se ve východoasijské zemi se 126 miliony obyvatel od propuknutí epidemie koronavirem nakazilo přes 23.500 lidí, z čehož bezmála 1000 pacientů zemřelo.

Kvůli nárůstu nových případů čelí kritice nová kampaň japonské vlády, jež má podpořit domácí turistiku a která má odstartovat příští týden. Podle odpůrců je ještě příliš brzy na to, aby lidé uvnitř státu cestovali. Cestovatelé mají v rámci podpory turistiky získat úlevy až 50 procent. Vláda hodlá v následujících dnech projednat, zda z programu nevyloučit hlavní město.

"Zajímal by mě názor odborníků na to, že od 22. července (kampaň) začne bez obyvatel Tokia, nebo bez hlavního města jako destinace," uvedl ministr dopravy Kazujoši Akaba.

"Nevidím důvod, proč by se (kampaň) nemohla o něco odložit, nebo by se mohla týkat jenom některých regionů," uvedl Rjuta Ibaragi, guvernér jihojaponské prefektury Okajama, kde se od počátku epidemie prokázalo pouze 29 případů koronaviru.

Počet zahraničních turistů v Japonsku klesl za první pololetí meziročně o 76,3 procenta na zhruba 3,95 milionu, v květnu byl nejnižší od roku 1964, kdy vláda začala tento údaj sledovat. V červnu se počet turistů snížil meziročně o 99,9 procenta na 2600.

Japonsko má v současnosti zavedený zákaz vstupu pro 129 zemí a regionů. Vláda však začala jednat s Vietnamem, Thajskem, Austrálií a Novým Zélandem o zmírnění cestovních restrikcí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Thajsku byli zadrženi vůdci protestního hnutí, demonstranti opět vyšli…

08.08.2020 16:50 Přes 1000 protivládních demonstrantů se dnes shromáždilo v obchodní čtvrti thajské metropole…

Našly se černé skříňky ze zříceného letadla v Indii, počet obětí vzrostl…

08.08.2020 11:55 Na místě páteční havárie indického letadla na jihu země byly nalezeny takzvané černé skříňky, tedy…

Firma přišla s neotřelým nápadem, jak se chránit rouškou při jídle +VIDEO

08.08.2020 10:58 Japonský řetězec italských restaurací Saizeriya představil způsob, jak upravit roušku k používání…

Čína a hongkongská vláda odsoudily sankce USA

08.08.2020 09:20 Vysoký čínský představitel v Hongkongu Luo Chuej-ning dnes rezolutně odsoudil sankce, které Spojené…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama