V Jižní Koreji je nárůst nakažených nejnižší za tři týdny, pečivo se prodává jen do ruky

Jižní Korea dnes hlásí nejmenší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy za tři týdny. Do sobotní půlnoci jich přibylo 167, což je o jednoho nově nakaženého méně než předchozí den, uvedlo korejské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. Čtvrtým dnem v řadě jich přibylo méně než 200.

Ilustrační foto
doporučujeme

V zemi patrně zabrala opatření, která mají zamezit rozvinutí druhé vlny epidemie.

zdroj: YouTube

Jižní Korea dosud zachytila 21.177 případů infekce. Zemřelo 334 lidí s covidem-19. Počáteční úspěchy v boji s epidemií jihokorejským úřadům v polovině srpna částečně pokazila infekční vlna, která se přehnala přes příslušníky místního hnutí, které se označuje za presbyterní církev.

Ke konci srpna denní nárůsty nakažených dosáhly vrcholu s maximem 441, ale v posledních dnech se už začala projevovat přísnější pravidla sociálního distancování.

Například v Soulu se lidé po deváté večer nemohou navečeřet v restauraci a kavárny a pekárny smí po celý den prodávat jen do ruky nebo rozvážet. V pátek vláda omezení prodloužila do 13. září.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peking zesílil opatření, počet nakažených roste

20.01.2021 09:27 Čínské hlavní město dnes oznámilo, že prověří všechny jednotlivce, kteří přijeli do Pekingu ze…

Zakladatel Alibaby Jack Ma se prý ukázal na veřejnosti

20.01.2021 09:00 Aktualizováno Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma se poprvé od loňského října ukázal na…

Vědec vzal vítr z plachet dezinformátorům. Vysvětlil spojitost mezi…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno NÁZOR - Jedním z častých argumentů, ke kterému se uchylují příznivci dezinformací, je tvrzení, že…

První aerolinky zavádějí průkazy pro očkované a negativní

19.01.2021 18:01 Saúdskoarabské aerolinky Emirates a Etihad ve spolupráci s Mezinárodním sdružením pro leteckou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama