Ve Wu-chanu se opět objevil koroanvirus

V čínském Wu-chanu, kde se koncem loňského roku poprvé objevil do té doby neznámý koronavirus, byl nyní po více než měsíci zaznamenán jeden případ nákazy. Pevninská Čína dnes informovala o 14 nově nemocných v zemi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Wu-chan
doporučujeme

 Jde o nejvyšší počet od 28. dubna, o den dříve úřady hlásily pouze jednoho infikovaného, uvedla agentura Reuters. Dva z nových případů byly zaznamenány u osob, které přicestovaly ze zahraničí, 11 infikovaných pochází ze severovýchodní provincie Ťi-lin a jeden případ je hlášen ve Wu-chanu.

Nakažených bez příznaků země nově identifikuje 20, což je nejvíce od 1. května, uvedla čínská zdravotnická komise. O žádném novém úmrtí pacienta s covidem-19 komise neinformovala.

Čínské úřady ve čtvrtek označily všechny části země za nízkorizikové, nově ale nyní přibyl shluk 11 nákaz ve městě Šu-lan v provincii Ťi-lin. V sobotu poté, co se nakazila koronavirem ve městě jedna žena, úřady zvýšily tamní označení rizika na střední a dnes na vysoké. Nově nakažení jsou příbuzní této ženy nebo lidé, se kterými ona či její rodina přišly do styku.

Nový případ zaznamenaný ve Wu-chanu je první od 3.dubna. Nakažený byl podle úřadů původně bez příznaků.

Celkový počet nakažených v pevninské Číně, která nezahrnuje Hongkong a Macao, k 9. květnu dosáhl 82.901, z toho 4633 lidí zemřelo.

Vyšší denní nárůst počtu infikovaných hlásí i Jižní Korea, přibylo jich 34. Podle jihokorejských médií počet nakažených přesáhl číslo 30 poprvé za poslední měsíc. Celkem Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) informovalo o 10.874 nakažených a 256 obětech. 26 z nově nakažených onemocnělo v Jižní Koreji, zbylí přicestovali z ciziny.

Většina případů infekce z posledních dní souvisí s nočními kluby v Soulu. Nejspíš jsou spojeny s 29letým mužem, který minulý víkend navštívil tři z klubů a několik dní poté se u něj potvrdila nákaza. Jihokorejská metropole nechala v reakci na to uzavřít 2100 nočních klubů, barů a diskoték.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína vytýká Česku, že označuje Tchaj-wan jako zemi, píše deník

25.05.2020 17:45 Čínskému velvyslanectví vadí, že dokumenty ministerstev zahraničí a zdravotnictví označují Tchaj…

Japonsko ruší nouzový stav. Lidé musí změnit životní styl, apeluje Šinzó…

25.05.2020 15:27 Na celém území Japonska se dneškem ruší nouzový stav vyhlášený s cílem zabránit šíření koronaviru.…

Čína hrozí USA protiopatřeními ve sporu kolem Hongkongu

25.05.2020 11:35 Čína dnes pohrozila Spojeným státům protiopatřeními, pokud budou nadále "narušovat její zájmy…

Írán a KLDR mohou být vážnou hrozbou, tvrdí profesor

25.05.2020 00:01 NÁZOR - Dne 7. ledna 2020 zaútočil Írán balistickými raketami na americké základny v Iráku,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy