Ve Wu-chanu se opět objevil koroanvirus

V čínském Wu-chanu, kde se koncem loňského roku poprvé objevil do té doby neznámý koronavirus, byl nyní po více než měsíci zaznamenán jeden případ nákazy. Pevninská Čína dnes informovala o 14 nově nemocných v zemi.

Wu-chan
doporučujeme

 Jde o nejvyšší počet od 28. dubna, o den dříve úřady hlásily pouze jednoho infikovaného, uvedla agentura Reuters. Dva z nových případů byly zaznamenány u osob, které přicestovaly ze zahraničí, 11 infikovaných pochází ze severovýchodní provincie Ťi-lin a jeden případ je hlášen ve Wu-chanu.

Nakažených bez příznaků země nově identifikuje 20, což je nejvíce od 1. května, uvedla čínská zdravotnická komise. O žádném novém úmrtí pacienta s covidem-19 komise neinformovala.

Čínské úřady ve čtvrtek označily všechny části země za nízkorizikové, nově ale nyní přibyl shluk 11 nákaz ve městě Šu-lan v provincii Ťi-lin. V sobotu poté, co se nakazila koronavirem ve městě jedna žena, úřady zvýšily tamní označení rizika na střední a dnes na vysoké. Nově nakažení jsou příbuzní této ženy nebo lidé, se kterými ona či její rodina přišly do styku.

Nový případ zaznamenaný ve Wu-chanu je první od 3.dubna. Nakažený byl podle úřadů původně bez příznaků.

Celkový počet nakažených v pevninské Číně, která nezahrnuje Hongkong a Macao, k 9. květnu dosáhl 82.901, z toho 4633 lidí zemřelo.

Vyšší denní nárůst počtu infikovaných hlásí i Jižní Korea, přibylo jich 34. Podle jihokorejských médií počet nakažených přesáhl číslo 30 poprvé za poslední měsíc. Celkem Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (KCDC) informovalo o 10.874 nakažených a 256 obětech. 26 z nově nakažených onemocnělo v Jižní Koreji, zbylí přicestovali z ciziny.

Většina případů infekce z posledních dní souvisí s nočními kluby v Soulu. Nejspíš jsou spojeny s 29letým mužem, který minulý víkend navštívil tři z klubů a několik dní poté se u něj potvrdila nákaza. Jihokorejská metropole nechala v reakci na to uzavřít 2100 nočních klubů, barů a diskoték.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

Kritika monarchie v Thajsku sílí. Protivládního protestu se zúčastnily…

20.09.2020 08:59 V thajském hlavním městě Bangkoku dnes tisíce demonstrantů požadovaly reformy a omezení pravomocí…

Čína po zkušenosti s koronavirem buduje soběstačné město: Záhony na střeše…

20.09.2020 08:05 Poblíž Pekingu vzniká nové město, jehož součástí budou i dřevostavby bytových domů se záhony na…

Japonský expremiér Šinzó Abe navštívil kontroverzní svatyni, na twitteru…

19.09.2020 21:50 Bývalý japonský premiér Šinzó Abe dnes navštívil kontroverzní svatyni Jasukuni, kde je mezi 2,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama