Axl Rose čelí obvinění ze sexuálního útoku. Stal se před 34 lety, tvrdí modelka

Bývalá modelka Sheila Kennedyová se obrátila na soud v New Yorku s obviněním vůči frontmanovi rockové kapely Guns N' Roses Axlu Roseovi. Kennedyová tvrdí, že ji Rose v roce 1989 sexuálně napadl za pomoci násilí. 

Kennedyová viní Rose z toho, že ji za pomoci násilí napadl v newyorském hotelovém pokoji tu noc, kdy se seznámili. Někdejší modelka uvádí, že zpěvák ji pozval do pokoje na party, kde se servírovaly kromě alkoholu i drogy. Tehdy šestadvacetiletá Američanka se během večírku odebrala do koupelny, kam vnikl rocker, natlačil ji ke zdi a políbil. 

"Kennedyová vnímala Rose jako atraktivního a setkání jí nevadilo. Byla nakloněná tomu se s ním vyspat, pokud se věci vyvinou," píše se v soudním dokumentu s obviněními podle deníku Guardian. Místnost následně opustila, když začal mít frontman slavné kapely pohlavní styk s jinou modelkou.

Po opuštění pokoje nicméně slyšela zvuky tříštícího se skla. Rose se následně objevil na chodbě, kde měl Kennedyovou srazit k zemi, zmocnit se jí a odtáhnout zpět. V pokoji hodil napadenou ženu podle její výpovědi na postel a svázal jí ruce za zády.

Podle dokumentu jej popadl sexuální amok. "Choval se k ní jako k majetku, který použil výhradně pro své sexuální potěšení. Kennedyová s tím nesouhlasila a cítila se přemožena," stojí v textu. 

Kennedyová se o údajném sexuálním útoku zmínila již v uplynulých letech v autobiografii a dokumentu. Tvrdí, že trpí symptomy posttraumatické stresové poruchy, které zásadně ovlivnily její kariéru. U soudu bude žádat odškodnění. 

Roseův obhájce Alan Gutman odmítl veškerá obvinění s tím, že k incidentu nikdy nedošlo. "Pan Rose je přesvědčen, že tento případ bude vyřešen v jeho prospěch," dodal právní zástupce. 

Související

O2 Arena

Legendární Slash vystoupí v Praze, patří mezi nejlepší kytaristy všech dob

Praha - Legendární britsko-americký kytarista Slash (vlastním jménem Saul Hudson) vystoupí 9. února příštího roku v pražské O2 aréně. Společně se zpěvákem Mylesem Kennedym a kapelou The Conspirators přiveze do metropole nové album s názvem Living the Dream, které formace vydá 21. září. ČTK o tom dnes za pořádající společnost Live Nation informoval Petr Novák.

Více souvisejících

Skupina Guns N' Roses Axl Rose USA (Spojené státy americké) sexuální zneužívání

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy