Írán opět otevírá šíitské svatyně, poutníci musí projít dezinfekčními tunely

V Íránu se dnes opět otevřely hlavní šíitské svatyně, které byly od března kvůli boji s koronavirem zavřené. Podle oficiálních údajů se nemocí covid-19 v islámské republice dosud nakazilo 135.701 lidí, z nichž 7417 zemřelo. Informovala o tom agentura AFP.

Írán, ilustrační foto
doporučujeme

V Teheránu se otevřela svatyně šáha Abdola Azíma brzy ráno. Věřící museli mít roušky, projít dezinfekčními tunely a podrobit se měření teploty. Svatyně imáma Alího Rezy v Mašhadu a svatyně pojmenovaná po sestře šíitského imáma Fátimě v Komu rovněž za přísných hygienických opatření otevřely své brány.

Právě v Komu se v polovině února potvrdily první případy covidu-19 v Íránu. Krátce nato se islámská republika stala koronavirem nejhůře zasaženým státem na Blízkém východě.

Íránská státní televize odvysílala záběry plačících věřících, kteří ráno běželi do svatyně imáma Rezy. Svatostánek na svých webových stránkách uvedl, že návštěvníci musí dodržovat hygienické pokyny včetně nošení roušek.

Úřady v islámské republice v březnu v rámci protikoronavirových opatření nechaly uzavřít náboženské objekty, školy, univerzity i obchody, které neprodávají klíčové zboží.

Postupně od 11. dubna íránská vláda ochranná opatření uvolňuje. Navzdory nedávným nárůstům počtu nových infekcí se tak může znovu cestovat mezi městy a postupně se otevírají i obchody.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Iráku zemřela na covid-19 členka parlamentu

10.07.2020 19:45 V Iráku dnes zemřela na komplikace spojené s nemocí covid-19 členka tamního parlamentu. V zemi…

Izrael kvůli novým případům nákazy koronavirem uzavřel části měst

10.07.2020 18:49 V Izraeli jsou kvůli dalším případům nákazy koronavirem ode dneška uzavřeny části pěti měst, mezi…

Z chrámu Hagia Sofia bude opět mešita. Erdogan podepsal dekret

10.07.2020 16:52 Aktualizováno Istanbulský chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), který nyní funguje jako muzeum, se po 85 letech…

V Idlibu potvrzen první případ koronaviru. Rostou obavy o migranty v…

10.07.2020 14:16 V převážně rebely ovládané severozápadní syrské provincii Idlib se potvrdil první případ nákazy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy