První oběť koronaviru v Africe. Egypt oznámil úmrtí 60letého turisty

Nový koronavirus byl v Egyptě příčinou úmrtí 60letého německého turisty. Oznámilo to dnes egyptské ministerstvo zdravotnictví. Podle agentury DPA jde o první známou oběť nemoci COVID-19 v Africe.

Přidejte svůj názor

Hurghada, Egypt
doporučujeme

Němec do Egypta přiletěl před týdnem. Do nemocnice byl převezen s horečkou poté, co se v pátek vrátil z Luxoru do Hurgady. V sobotu se u něj potvrdila nákaza koronavirem.

Podle egyptského ministerstva zdravotnictví byl muž umístěn na jednotku intenzivní péče, ale odmítl přesun do vyhrazené izolační nemocnice. Jeho stav se dále zhoršoval a dnes muž zemřel. Kde se rekreant nakazil, je podle DPA zatím nejasné.

Egypt ve srovnání s dalšími státy regionu zpočátku hlásil méně nákaz koronavirem. Nejvíce zasažený na Blízkém východě je Írán, kde nemoci COVID-19 podlehlo 194 lidí a 6566 se nakazilo, informuje Reuters. V Kuvajtu, Bahrajnu a Iráku byly evidovány desítky případů nákazy.

Egypt, který je nejlidnatější zemí severní Afriky se 100 miliony obyvatel, dosud informoval o 48 případech nákazy koronavirem. Mezi nimi bylo 45 lidí na palubě výletní lodi plující po Nilu, informuje DPA.

Egypt nadále patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím Němců. Podle německo-arabské obchodní a průmyslové komory tvořili Němci loni asi třetinu turistů v Egyptě.

V Alžírsku, které je také v severní Africe, bylo dosud hlášeno 17 případů. Země v subsaharské Africe byly dosud do značné míry koronaviru ušetřeny, alespoň podle oficiálních statistik. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) byly dosud hlášeny čtyři případy v Senegalu, dva v Kamerunu, dva v Jihoafrické republice, jeden případ evidují Nigérie a Togo.

Odborníci však hodnotí riziko šíření plicních chorob v Africe jako velmi vysoké. Kontinent má úzké vazby na Čínu a v mnoha afrických státech jsou zdravotnické systémy spíše slabé. Miliony lidí navíc žijí ve městech, jako jsou Lagos, Káhira a Alžír v těsné blízkosti.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Írán oznámil téměř 3000 obětí koronaviru, za den přibylo 141 mrtvých

31.03.2020 13:49 V Íránu za poslední den zemřelo 141 lidí s koronavirem, celkem je mrtvých už 2898. Nakažených je 44…

Izrael zkoumá, zda psi umí vycítit koronavirus

31.03.2020 05:12 Odbor izraelského ministerstva obrany pro vývoj zbraní a technologickou infrastrukturu se snaží…

Turecko hlásí přes 10 000 nakažených, Kypr zavede zákaz vycházení

30.03.2020 22:10 Počet potvrzených případů nákazy v Turecku od neděle vzrostl o 1610, celkem je v zemi 10.827…

Netanjahu putuje do karantény, jeho poradkyně se nakazila koronavirem

30.03.2020 16:25 Aktualizováno V Izraeli se potvrdila nákaza koronavirem u premiérovy poradkyně a předseda vlády Benjamin…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama