Sýrie znovu pod palbou. Útok si vyžádal 7 mrtvých

Nejméně sedm civilních obětí na životech si dnes vyžádalo ostřelování syrského města Halab (Aleppo), které leží na severozápadě země a je kontrolované syrskou vládou. Informovala o tom s odvoláním na syrská státní média agentura AP. Zároveň uvedla, že útoky přicházely z oblastí, jež ovládají odpůrci vlády prezidenta Bašára Asada.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnešní ostřelování bylo podle AP zaměřeno na několik čtvrtí nejlidnatějšího syrského města. Zpravodaj syrské státní televize v reportáži navštívil hlavní nemocnici v Halabu a uvedl, že zraněno bylo 30 lidí.

Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která sídlí v Británii a situaci v Sýrii monitoruje s pomocí svých lidí na místě, uvedla, že povstalci, kteří žijí na západním okraji Halabu a v opozicí kontrolované provincii Idlib, svým ostřelováním zabili šest lidí

Nejnovější ostřelování se odehrálo den poté, co vládní vojska bombardovala uprchlický tábor v rebely ovládané oblasti. O život při něm podle agentury AP přišlo 15 lidí, včetně šesti dětí.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo utlačování prodemokratických demonstrací v roce 2011, se během let zapojením různých regionálních a zahraničních sil zkomplikovala. Násilí si vyžádalo už nejméně 400.000 lidských životů a dalších více než 11 milionů obyvatel, což je asi polovina předválečné populace, muselo opustit své domovy. Z toho 5,6 milionu lidí uprchlo do zahraničí. Do bojů se na straně prezidenta Asada zapojilo v roce 2015 Rusko, což do značné míry ovlivnilo poměr sil ve prospěch režimu.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruští vojáci vstoupili do Rakky, někdejší bašty Islámského státu v Sýrii

09.12.2019 14:30 Ruští vojáci dnes vstoupili do syrské Rakky, která byla de facto hlavním městem samozvaného…

Francie dostala várku podezřelých islamistů. Turecko deportovalo 11 osob

09.12.2019 12:12 Aktualizováno Turecké úřady deportovaly 11 občanů Francie, kteří jsou podezřelí z členství v teroristické…

Rakety kaťuša zasáhly vojenskou základnu v Bagdádu, šest zraněných

09.12.2019 10:01 Šest lidí bylo dnes zraněno, když čtyři rakety typu kaťuša zasáhly vojenskou základnu v blízkosti…

Fatální rána míru na Blízkém východě. Expert mluví o ponížení muslimů

09.12.2019 00:01 NÁZOR - Před dvěma lety americký prezident Donald Trump formálně uznal Jeruzalém jako hlavní město…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama