Ambasáda USA v Pákistánu se omluvila za nepatřičný tweet

Americké velvyslanectví v Pákistánu se dnes omluvilo za přeposlání tweetu pákistánského opozičního politika, který poukazoval na povolební situaci v USA. Opoziční poslanec Ahsan Ikbal v něm narážel na volební porážku amerického prezidenta Donalda Trumpa a na pákistánského premiéra Imrana Chána.

Sociální síť Twitter
doporučujeme

"Máme v Pákistánu taky jednoho takového. Brzy ho vyprovodíme," stojí v Ikbalově tweetu. Americké velvyslanectví v úterý tento tweet přeposlalo.

Dnes úřad oznámil, že se k jeho twitterovému účtu dostal někdo nepovolaný. "Americké velvyslanectví nesouhlasí s posíláním nebo přejímáním sdělení s politickým obsahem. Omlouváme se za jakékoli nedorozumění, které mohl nepovolený tweet vyvolat," uvedl dnes úřad.

Ikbal v úterý rozeslal na sociálních sítích článek listu The Washington Post opatřený titulkem Trumpova porážka je ranou pro demagogy a diktátory na celém světě. K tomu pak dodal svůj názor na Chánův odchod. Podle něj premiéra lze co do arogance s Trumpem srovnávat.

Ikbal působí ve straně Pákistánská muslimská liga - N bývalého premiéra Naváze Šarífa, který nyní žije v exilu v Londýně. Strana organizuje velká protivládní shromáždění ve snaze přinutit Chána k rezignaci.

Ministryně pro otázky lidských práv Šírín Mazaríová k tweetu amerického úřadu napsala, že "americké velvyslanectví nadále funguje v trumpovském módu, nestydatě se vměšuje do vnitřní politiky Pákistánu a podporuje člověka unikajícího před spravedlností (Šarífa)". V jednom tweetu napsala: "Americké velvyslanectví musí dodržovat diplomatická pravidla."

Jak napsala agentura AP, mnoho Pákistánců uvítalo volební vítězství Joea Bidena nad Trumpem, který udržoval přátelské vztahy s Chánem a oceňoval ho za pomoc při sjednávání dohody mezi USA a afghánským hnutím Tálibán.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo kvůli covidu prodlouží karanténu do 20. prosince, podmínky se…

25.11.2020 21:57 Německo kvůli stále vysokému počtu případů nákazy koronavirem prodlouží přísná omezení do 20.…

EK varuje technologické giganty před důsledky porušování pravidel

25.11.2020 20:28 Velké technologické společnosti porušující nová pravidla Evropské unie pro jejich regulaci mohou v…

Itálie a Rakousko řeší podobu lyžařské sezony

25.11.2020 18:50 Itálie a Rakousko se dál přou o podobu nadcházející lyžařské sezony. Italský premiér Giuseppe Conte…

Německo odškodní diskriminované homosexuální vojáky

25.11.2020 17:36 Německo rehabilituje a odškodní homosexuální vojáky, kteří v minulosti čelili v armádě diskriminaci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama