Belgie má přes 1000 obětí COVID-19, nákaza se dál šíří i v Nizozemí

Nizozemská oficiální bilance nemoci COVID-19 dnes vzrostla na 1339 obětí poté, co bylo za poslední 24hodinové období nahlášeno dalších 166 úmrtí lidí s touto diagnózou. Přírůstek je vyšší než ve středu, ale nižší než rekordní hodnota z úterka. Nizozemský ústav pro veřejné zdraví a životní prostředí (RIVM) ohlásil také 1083 nových případů infekce virem SARS-CoV-2, což je číslo srovnatelné s předchozí aktualizací. Podobná je situace v sousední Belgii, informovala agentura AFP.

V Belgii bylo dnes poprvé hlášeno přes 1000 obětí COVID-19. Bilance se od pondělí zhruba zdvojnásobila, je to ovšem dáno i tím, že už do ní jsou zahrnována i úmrtí v domovech důchodců, nikoli jen ta z nemocnic. Aktuálně oficiální statistika hovoří o 15.348 lidech, u nichž se infekce koronavirem potvrdila, přičemž 1011 z nich zemřelo.

"Z těchto úmrtí se 93 procent týká osob starších 65 let," uvedl jeden z odborných poradců belgické vlády Emmanuel André.

V Nizozemsku se dnes počet známých případů nákazy dostal na 14.697. Nárůst počtu infikovaných a mrtvých v souvislosti s koronavirem v posledních dnech nijak dramaticky nezrychluje a RIVM tento týden hovořil o pozitivním účinku preventivních opatření.

Do nizozemských nemocnic už bylo kvůli COVID-19 přijato bezmála 5800 pacientů, z toho 625 za poslední den.

Související

Bojový letoun F-16 (U.S. AirForce), photo by Chandler Cruttenden

Nizozemci poskytnou další stíhačky F-16 na výcvik ukrajinských pilotů

Nizozemsko předá tři stíhačky F-16 na rumunskou leteckou základnu, na které se ukrajinští piloti a další personál učí pracovat s těmito stroji. Informovala o tom agentura Reuters. Nizozemsko je součástí mezinárodní koalice, která má v plánu dodat ukrajinské armádě stíhačky americké výroby. 

Více souvisejících

Nizozemí Belgie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 43 minutami

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Důchody v květnu 2025 s jednou drobnou změnou. Peníze vám mohou přijít v jiném termínu

Každoročně státní svátky posouvají výplatní termíny důchodů. Letos poprvé se tak stane v květnu, v jehož úvodu jsou rovnou dva svátky. Kvůli jednomu z nich přijdou některým důchodcům peníze s jednodenním předstihem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy