Čech stíhaný za útok na policisty na Slovensku zůstane ve vazbě

Český občan, kterého slovenská policie obvinila z útoku na policisty při říjnové demonstraci v Bratislavě proti karanténním omezením zavedeným kvůli koronaviru, zůstane ve vazbě. Bratislavský krajský soud v pondělí stížnost obviněného vůči rozhodnutí soudu první instance o vazebním stíhání zamítl jako nedůvodnou. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí krajského soudu Pavol Adamčiak.

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Čech byl spolu s dalším obviněným Slovákem zadržen při zmíněném protestu. V případě prokázání viny za útok na veřejného činitele v době vyhlášeného nouzového stavu kvůli pandemii nemoci covid-19 jim hrozí dlouholeté vězení. Policie dříve uvedla, že oba obvinění házeli po policistech kameny a dlažební kostky.

Během demonstrace několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice demonstrovalo před sídlem úřadu slovenské vlády. Policisté proti davu, který na ně házel kameny, dlažební kostky či láhve, použili slzný plyn a vodní dělo.

Počtem účastníků mohutnější demonstrace proti vládě a proti karanténním omezením se konala ve slovenské metropoli toto úterý, kdy si země státním svátkem připomenula výročí takzvané sametové revoluce. Protest se na rozdíl od říjnové demonstrace obešel bez větších střetů účastníků s policisty. Policie informovala, že zatím neznámá osoba pomocí pyrotechniky jednoho policistu zranila. V souvislostí s demonstrací bylo pro podezření ze spáchání trestných činů předvedeno 14 osob.

Ministr vnitra Roman Mikulec novinářům řekl, že vůči poslanci krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko Andreji Medveckému začalo přestupkové řízení, protože zákonodárce na demonstraci v Bratislavě neuposlechl výzvy policisty. Podle policie poslanec při předvedení kladl odpor a utrpěl drobná zranění, ještě večer se ale znovu připojil k demonstrantům. Zranění hlavy na demonstraci utrpěl i 15letý mladík, incident prověřuje policie. Na sociálních sítích někteří lidé případ označili za výsledek policejní brutality.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo kvůli covidu prodlouží karanténu do 20. prosince, podmínky se…

25.11.2020 21:57 Německo kvůli stále vysokému počtu případů nákazy koronavirem prodlouží přísná omezení do 20.…

EK varuje technologické giganty před důsledky porušování pravidel

25.11.2020 20:28 Velké technologické společnosti porušující nová pravidla Evropské unie pro jejich regulaci mohou v…

Itálie a Rakousko řeší podobu lyžařské sezony

25.11.2020 18:50 Itálie a Rakousko se dál přou o podobu nadcházející lyžařské sezony. Italský premiér Giuseppe Conte…

Německo odškodní diskriminované homosexuální vojáky

25.11.2020 17:36 Německo rehabilituje a odškodní homosexuální vojáky, kteří v minulosti čelili v armádě diskriminaci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama