Česko není pro Rakušany bezpečné. Po příjezdu do země karanténa

Rakouské ministerstvo zahraničí rozšíří od 19. prosince varování před cestováním kvůli sílící pandemii na téměř všechny země světa. Po příjezdu z rizikových zemí musí lidé do desetidenní karantény.

Ilustrační foto
doporučujeme

Platit to bude od soboty také pro Čechy, kteří dosud mohou do Rakouska cestovat s negativním testem. Česká republika totiž není mezi deseti státy, pro které zatím cestovní varování neplatí.

Rakouské ministerstvo zahraničí občany nadále odrazuje od všech cest do zahraničí, pokud nejsou nezbytné. Specifická varování se netýkají služebních cest nebo pendlerů.

I Rakušané se ještě mohou vydat do deseti zemí světa, aniž by riskovali komplikace při návratu kvůli koronaviru. Varování a s ním spojená karanténa se totiž nevztahují na Austrálii, Finsko, Irsko, Island, Japonsko, Nový Zéland, Norsko, Jižní Koreu, Uruguay a Vatikán.

Při příjezdu z jiných zemí se lidé musí uchýlit do desetidenní izolace, kterou lze předčasně ukončit podstoupením PCR testu s negativním výsledkem. Tento test je přitom možné provést nejdříve pátý den po vstupu do Rakouska.

Stejně jako mnohé další země Evropy a světa se i Rakousko nyní potýká s druhou vlnou pandemie způsobené koronavirem. Nákaza koronavirem se v Rakousku prokázala u více než 332.000 lidí, z toho u 2485 za posledních 24 hodin. Celkem od počátku epidemie v alpské republice s koronavirem zemřelo 4982 osob.

Rakousko podle informací serveru OE24 chystá od 26. prosince už třetí uzavření obchodů či kadeřnictví. Odložena by měla být i lyžařská sezona, jejíž spuštění se očekávalo o Vánocích. Jednat o nových opatřeních by měli v pátek zástupci spolkové vlády a jednotlivých spolkových zemí. Zároveň ale země počítá s tím, že už před Novým rokem začne s očkováním obyvatel.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo oznámilo 12.257 nových infekcí, 349 úmrtí

24.01.2021 06:59 Německo dnes ohlásilo 12.257 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s…

Německo zpřísní kontroly cestujících Čechů

24.01.2021 05:12 Česká republika se dnes pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům…

Strategie pro život po uzávěře je ještě daleko, míní Laschet

23.01.2021 20:02 Dlouhodobá strategie otvírání po plošné uzávěře nebude až do léta možná. Řekl to dnes podle…

Francouzský zdravotní ústav navrhl dávat druhou dávku vakcíny až po 42…

23.01.2021 18:27 Aktualizováno Francouzský zdravotnický ústav (HAS) dnes navrhl, aby zdravotníci druhou dávku vakcíny proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama