Epidemie koronaviru se ve Francii stupňuje, zemřelo dalších 18 lidí

Šíření nákazy novým typem koronaviru ve Francii zrychluje. Konstatoval to dnes večer ministr zdravotnictví Olivier Véran, když informoval o aktuální bilanci epidemie. Od konce ledna se onemocnění COVID-19, které virus způsobuje, v zemi potvrdilo u 3661 lidí, z nichž 79 infekci nepřežilo.

Přidejte svůj názor

Francie, ilustrační foto
doporučujeme

Oproti údajům ze čtvrtka vzrostl součet případů skoro o 800 a počet úmrtí o 18. Kvůli zdravotnické krizi se nově uzavřou nejznámější pařížské atrakce včetně Eiffelovy věže.

Počet potvrzených případů koronaviru se tento týden ve Francii přibližně ztrojnásobil. Ještě v neděli večer hlásila vláda něco přes 1100 nemocných a 25 mrtvých. Aktuálně z více než 3500 nakažených je 154 pacientů ve vážném stavu, oznámil ministr zdravotnictví.

"Evidujeme naštěstí mnoho pacientů, kteří se z této nemoci zotavili. (...) Vidíme však, že šíření viru se na našem území zrychluje," citoval Vérana deník Le Monde. "Zrychlování není jen záležitost čísel nebo křivek. Je to realita, kterou už každý den prožívají naši spoluobčané. Realita našich starších a křehkých lidí, kteří žijí ve strachu," pokračoval ministr při pravidelné tiskové konferenci.

Už kolem poledne vláda oznámila další snížení limitu pro shromáždění ve Francii. Nově jsou zakázány veškeré akce s účastí nad 100 lidí.

Ačkoli vláda podle Le Monde nechtěla narušovat provoz hromadné dopravy, aby neochromila každodenní život v zemi, i v tomto směru už se rýsují omezení. Pařížský dopravní podnik RATP a státní železniční společnost SNCF dnes ohlásily, že od příštího pondělí se lidé musí připravit na "zúženou nabídku". Po víkendu kromě toho zůstanou po celé Francii zavřené školy a školky, což ve čtvrtek oznámil prezident Emmanuel Macron.

Rychle se také zmenšuje nabídka otevřených turistických atrakcí, především v Paříži. "Známý pařížský kabaret Moulin Rouge, muzeum Louvre i Eiffelova věž byly mezi předními památkami, které v pátek zavřely své brány poté, co vláda zakázala shromáždění s více než 100 lidmi, aby omezila šíření koronaviru," shrnula agentura Reuters. Provoz až do odvolání přerušuje také zámek ve Versailles, který podobně jako Louvre běžně navštíví miliony turistů ročně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud kvůli atentátu na Charlie Hebdo začne v září, obžalováno je 17 osob

31.03.2020 14:50 Soud s lidmi obžalovanými z podílu na teroristických útocích na redakci francouzského časopisu…

Nouzové pravomoci vlád nesmí narušit hodnoty EU, apeluje Ursula von der…

31.03.2020 14:46 Nouzová opatření, která zavádějí vlády některých členských zemí, musí být časově omezená a…

Polsko zpřísňuje opatření proti koronaviru, inspirovalo se Českem

31.03.2020 14:31 Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes ohlásil zpřísnění opatření proti šíření koronaviru na další…

Ve Španělsku opět stoupá počet obětí COVID-19, nakažených je přes 94 tisíc

31.03.2020 14:05 Aktualizováno Ve Španělsku zemřelo dalších 849 lidí nakažených koronavirem, což je nejvíce za den od vypuknutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama