Finsko zavede omezení cest z většiny zemí EU, včetně Česka

Finsko od pondělí kvůli pandemii covidu-19 zavede povinnou karanténu pro cestující z většiny zemí Evropské unie. Opatření se nevztahuje jen na osoby přijíždějící z Itálie, Maďarska, Slovenska, Estonska a Litvy, kde jsou počty nakažených za posledních 14 dní nízké, informovala dnes agentura AFP.

Finsko, ilustrační foto
doporučujeme

Samotné Finsko pandemie zasáhla jen mírně a nyní severská země v souvislosti s nákazou zavádí patrně nejpřísnější režim na svých hranicích ze všech zemí EU. "Politika na hranicích Finska je nejpřísnější v Evropské unii, protože jsme chtěli udržet poměrně příznivou situaci, pokud jde o virus," uvedla na dnešní tiskové konferenci finská ministryně vnitra Maria Ohisalová.

Cestovatelé z většiny zemí EU nyní musí uvést "pádný" důvod pro cestu do Finska a navíc se budou muset po příjezdu na dva týdny izolovat.

Finsko od června na své území bez omezení pouští obyvatele zemí, v nichž bylo v posledních dvou týdnech evidováno méně než osm nově nakažených covidem-19 na 100.000 obyvatel.

Finsko, které má přes 5,6 milionu obyvatel, patří podle Světové zdravotnické organizace (WHO) v Evropě mezi země s nejpomalejším šířením koronaviru s 5,3 nových případů na 100.000 obyvatel v posledních dvou týdnech. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) Finsko dosud zachytilo dohromady 7805 případů koronavirové infekce a 334 nakažených v severské zemi zemřelo.

Finsko se podle AFP rovněž chystá zakázat lety ze severomakedonské metropole Skopje kvůli "extrémně zvýšenému počtu infekcí". Naopak chce uvolnit opatření na pozemních hranicích se Švédskem a Norskem, aby ulehčilo příhraniční styk.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Varšavě mají nový kostel. Vzorem byl istanbulský chrám, má i jeho název

20.09.2020 21:09 Ve Varšavě byl dnes slavnostně vysvěcen nový pravoslavný kostel, první po více než 100 letech.…

Madrid hodlá uvalit rozsáhlou karanténu na chudší čtvrti, obyvatelé se…

20.09.2020 18:34 Převážně v chudších čtvrtích španělské metropole Madridu dnes vyšly do ulic stovky lidí na protest…

V Düsseldorfu se měla konat velká demonstrace proti restrikcím, dorazilo…

20.09.2020 18:18 Několik tisíc lidí dnes v německém Düsseldorfu demonstrovalo proti opatřením, která mají zabránit…

Turecko nevylučuje nová jednání s Řeckem, varuje před sankcemi EU

20.09.2020 17:43 Turecko s Řeckem by mohly brzo obnovit rozhovory ohledně svých sporů o průzkum těžby ropy a zemního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama