Francie má přes 3300 nových případů koronaviru, Itálie přes 600

Ve Francii za den přibylo přes 3300 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od květnového ukončení karantény. Nejvyšší denní bilanci nově nakažených od května zaznamenala i Itálie a Irsko, v Turecku ohlásili nejvyšší přírůstek případů infekce od června. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Ve Francii počty infikovaných v posledních dnech setrvale rostou. Ve středu ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že za předchozí den mělo pozitivní test na virus SARS-CoV-2 2524 lidí, ve čtvrtek to bylo 2669 a v pátek 2846. Od začátku epidemie se v zemi nakazilo celkem přes 215.000 lidí.

Nebezpečný stoupající trend hlásí i Itálie. Úřad civilní ochrany dnes oznámil, že za uplynulý den se nákaza prokázala u 629 lidí, o den předtím bylo pozitivních testů 574 a ve čtvrtek hlásili zdravotníci 523 nových nakažených. Nejvíce nových případů se objevuje v regionech na severu země, kde epidemie letos v únoru začala, tedy v Benátsku (Veneto), Lombardii a Emilii Romagni. Celková bilance nakažených překonala hranici 250.000, více než 35.000 lidí zemřelo.

Odborníci varují, že rostoucí čísla představují riziko vzhledem k chystanému zářijovému znovuotevření škol. V Itálii navíc o tomto víkendu vrcholí oblíbený letní církevní svátek Ferragosto, během nějž se statisíce lidí vydávají na prodloužený víkend k moři či do hor. Právě zvýšený počet rekreantů může znamenat i vyšší riziko nákazy.

"Máme tu nyní větší množství ohnisek, kde se nemoc šíří, a zvyšující se počet případů po celé zemi. Je to nanejvýš znepokojivé," uvedl dnes irský zdravotnický expert Ronan Glynn. Komentoval tak nejnovější statistiku, podle níž v Irsku za den přibylo 200 nových případů nákazy, nejvíce od začátku května.

V Turecku dnes ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že nakažených za den přibylo o 1256, což je nejvyšší hodnota od června.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav, v Kampánii jsou roušky povinné

24.09.2020 16:38 Italská vláda nejspíš až do konce roku prodlouží nouzový stav, který nyní v zemi platí do 31. října…

Francie přivítala návrh migračního paktu EU: Rovnováha mezi solidaritou a…

24.09.2020 16:08 Francie dnes přivítala nový návrh azylové a migrační politiky, který předložila ve středu Evropská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama