Francie urychlí očkovací kampaň, posune očkování starších 18 let

Francie umožní očkování proti covidu-19 všem osobám starším 18 let o několik dní dříve, než se původně plánovalo. S odvoláním na vládní zdroj o tom informovala agentura AFP, podle které urychlení vakcinační kampaně oznámí dnes odpoledne premiér Jean Castex. Dosavadní termín pro zahájení očkování všech dospělých byl 15. červen.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Castex dnes společně s francouzským ministrem zdravotnictví Olivierem Véranem navštíví očkovací centrum v Gagny na východním okraji Paříže. Očekává se, že ministerský předseda oznámí i dřívější zpřístupnění vakcín zaměstnancům některých rizikových povolání, jako jsou policisté či učitelé.

Francie 15. května překonala milník 20 milionů obyvatel, kteří obdrželi nejméně jednu dávku očkovací látky. Podle vládních plánů by do 15. června mělo být v 67milionové zemi naočkováno alespoň první dávkou 30 milionů lidí.

Očkování pro věkovou skupinu 18 až 49 let je nyní přístupné pro ty, kteří se potýkají s vážnými nemocemi nebo ženám od druhého trimestru těhotenství. Lidé starší 50 let se mohou nechat naočkovat od 10. května. Lidé všech věkových kategorií také mohou den předem zjistit, jestli se ve vakcinačních centrech neuvolní místo - takových příležitostí je však podle AFP málo.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Itálie a Portugalsko zahájily další fáze rozvolnění omezení

14.06.2021 19:50 Itálie a Portugalsko dnes zahájily další rozvolňování protikoronavirových omezení. Portugalsko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama