Irsko umožní otevření všech hospod od 21. září

Irsko umožní otevření všech hospod od 21. září. Otevřít tak budou moci i pivnice a bary, v nichž se nepodává jídlo. Budou ale muset mít obsluhu, vysvětlil dnes podle agentury Reuters irský ministr vyššího školství a vědy Simon Harris v souvislosti s uvolňováním opatření proti koronavirové nákaze. Irsko přitom dnes hlásí 307 nových případů covidu-19, což je výrazně nad průměrem z předchozích dní.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Podniky, v nichž se podává jídlo, směly v Irsku za přísných podmínek opět otevřít na konci června. Podle irských zdravotnických úřadů představují bezpečnější prostředí než hospody, v nichž se podávají pouze alkoholické nápoje. Tato nerovnost však minulý týden vedla k menším protestům majitelů hospod, které jsou zavřené už od března.

Harris dnes řekl, že vláda od 21. září umožní otevření všech hospod, ale mimo jiné za předpokladu, že bude nápoje roznášet obsluha a podniky nebudou přeplněné.

Irsko rušilo karanténní opatření pomaleji než většina evropských zemí a kvůli odkladu poslední fáze rozvolňování se stalo jedinou zemí Evropy, která znovu neotevřela všechna pohostinská zařízení. Vláda už dvakrát stanovila datum jejich otevření, ale vždy ho musela zrušit kvůli nárůstu případů covidu-19.

Poslední data ukazují, že v posledním týdnu počty případů koronavirové infekce mírně rostly. V posledních sedmi dnech činily denní nárůsty v průměru 139 případů, ale dnes Irsko hlásí 307 nových případů. Dohromady už jich země s necelými 4,8 milionu obyvatel eviduje podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) 29.774, což je o několik stovek více než v České republice.

Irské úřady varovaly obyvatele Dublinu a Limericku, dvou největších irských měst, aby co nejvíce omezili své sociální kontakty, aby se znepokojivé místní nárůsty případů dostaly pod kontrolu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama