Itálie omezí oslavy a večírky, celostátní karanténu premiér Conte vyloučil

Itálie znovu zpřísnila omezení platná kvůli šíření koronaviru, nová pravidla se týkají zejména pořádání oslav a večírků, ale také nočního života. Vyplývá to z dekretu, který po dohodě s vedením regionů v noci na dnešek podepsat premiér Giuseppe Conte. Ten zároveň v pondělí vyloučil další celostátní karanténu podobnou té, která v 60milionové zemi platila na jaře.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Nová opatření například zakazují pořádání oslav v restauracích, počet hostů na svatbách omezují na 30 a zkracují provozní dobu hospod a barů do půlnoci. Od 21:00 už lidé v podnicích budou obslouženi jen tehdy, pokud budou sedět u stolů. Vláda také lidem důrazně doporučila, aby při pořádání oslav v soukromí omezili počet účastníků maximálně na šest nebo během nich nosili roušky. Školy nesmějí pořádat výlety.

Podle agentury ANSA mají nová pravidla platit nejméně 30 dní. Už od minulého týdne je v Itálii povinné nošení roušek i venku.

Premiér Conte tvrdí, že jeho vláda nedopustí opětovnou celostátní karanténu, která zemi na jaře prakticky paralyzovala. "Uzávěry vylučuji, a říkám to po zralé úvaze. Pokud by křivka nakažených rostla, můžeme uvažovat o karanténě některých vybraných oblastí," řekl premiér.

Italské úřady v pondělí ohlásily přes 4600 nových případů nákazy, o den dříve to bylo přes 5000. Země ale intenzivně testuje - pondělní statistika vycházela z více než 85.000 provedených PCR testů. Celkem se v Itálii od začátku epidemie nakazilo téměř 360.000 lidí, 36.205 z nich zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko zavírá další města, v karanténě bude region Navarra. Tvrdé…

20.10.2020 17:06 Aktualizováno Vedení severošpanělského regionu Navarra kvůli rostoucímu počtu nakažených koronavirem od čtvrtka…

Průzkum: Češi podporují spojení práva a fondů nejméně ze zemí EU

20.10.2020 16:42 Více než tři čtvrtiny obyvatel zemí Evropské unie podporují myšlenku, aby unijní instituce spojily…

Dezinformacím o covidu věří i učitelé, ukazuje znepokojivý průzkum ze…

20.10.2020 15:49 Téměř třetina učitelů na Slovensku věří, že očkování proti covidu je přípravou na čipování lidí.…

Pandemie covid: Evropa se může poučit v Itálii, na restrikce se tam reptá…

20.10.2020 15:30 Začátkem března upírala celá Evropa pohledy směrem k Itálii, kde se nezadržitelnou rychlostí šířil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama