Loď neziskovky Sea Watch zachránila 60 uprchlíků, chce je dovézt do Itálie

Loď německé neziskové organizace Sea Watch zachránila dnes dopoledne ve Středozemním moři 60 migrantů, kteří se dostali do potíží během plavby z Libye do Evropy. Organizace o tom informovala na twitteru.

Ilustrační foto
doporučujeme

Záchranná operace se uskutečnila v mezinárodních vodách, asi 40 kilometrů od města Sabráta. Organizace zatím nezískala povolení zakotvit v některém z italských přístavů.

Zástupci organizace uvedli, že plavidlo záchrannou operaci provedlo poté, co dostalo informace o přeplněném nafukovacím člunu od pilotů hlídkového letadla. Ti mimo jiné upozornili také na to, že pasažéry dvou dalších člunů odvezla libyjská pobřežní stráž zpět do Libye.

"Partner EU, takzvaná libyjská pobřežní stráž, odvezla ty lidi zpátky do Libye zmítané občanskou válkou. Tato strategie EU musí konečně přestat," napsala organizace na sociální síti.

Do Itálie dnes dorazila i další skupina 30 migrantů, kteří dopluli na plachetnici do apulijského města Santa Maria di Leuca. Podle úřadů byli na palubě občané Íránu, Iráku, Afghánistánu, Turecka, Sýrie a Ukrajiny.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Merkelová si chválí nástup Bidena. Svět teď řeší problémy snadněji

13.06.2021 17:33 Aktualizováno Teď, kdy stojí v čele Spojených států prezident Joe Biden, může svět řešit své problémy s "novým…

Skupina G7 poskytne miliardu očkovacích dávek chudým zemím

13.06.2021 16:00 Ekonomicky silné země skupiny G7 poskytnou v následujícím roce miliardu vakcín proti covidu-19…

Vakcína AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let, řekl…

13.06.2021 11:40 Státy by měly přestat používat vakcíny firmy AstraZeneca i pro lidi starší 60 let. Řekl to zástupce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama