Na Maltě už týden nepřibyl žádný případ koronaviru, ministr nabádá k opatrnosti

Malta dnes završila týden bez jediného nového případu koronavirové nákazy. Jde o první takový týden od prvního zachycení viru SARS-CoV-2 v ostrovní zemi ve Středozemním moři 7. března, informovala agentura Reuters.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Maltský ministr zdravotnictví Chris Fearne dnes podle listu Times of Malta potvrdil, že už týden úřady nezaznamenaly žádný covidový případ. Naposledy byl hlášen jeden nově infikovaný člověk 9. července. "Musíme být nadále opatrní, abychom si úspěch udrželi," nabádá však Fearne.

Malta, která má přes 450.000 obyvatel, dosud evidovala 674 případů koronavirové infekce a devět zemřelých. Aktivní případy má nyní čtyři.

Země ve Středozemním moři těží podle Reuters ze své malé velikosti, což jí umožnilo otestovat na covid-19 přibližně 20 procent populace a provádět trasování kontaktů. Maltská ekonomika však dostala tvrdý zásah uzavřením místního letiště. Turismus se podílí na maltském hrubém domácím produktu přibližně třetinou. Lety byly obnoveny 1. července a nyní už na ostrov létají lidé z desítek zemí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko v očkování zaostává. Pardubický kraj má plné nemocnice

02.03.2021 22:03 Aktualizováno V Česku přibylo za pondělí 12 150 nakažených. Je to zhruba třikrát více, než v podstatně větším…

Sputnik V se stal nástrojem hybridní války, zní ze slovenské vlády

02.03.2021 16:22 Ruská vakcína Sputnik V se stala nástrojem hybridní války. Politizaci způsobilo, že výrobce…

Merkelová chce prodloužit karanténu v Německu do 28. března

02.03.2021 14:14 Aktualizováno Německá kancléřka Angela Merkelová chce prodloužit stávající karanténu nejméně do 28. března,…

Polsko mohlo porušit unijní právo, míní soud EU. Řeší jmenování soudců

02.03.2021 12:41 Nová polská pravidla pro jmenování soudců nejvyššího soudu mohou být v rozporu s právem Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama