Na ostrov Lampedusa dorazila stovka migrantů, absolvují test na koronavirus

Na italský ostrov Lampedusa dorazila v sobotu stovka migrantů, které zachránila pobřežní stráž z člunu, jenž ztroskotal u pobřeží kvůli rozbouřenému moři. Informovala o tom agentura APA. Všichni zachránění lidé putovali do uprchlického centra na ostrově, kde absolvují povinné testy na koronavirus.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Do Itálie letos dorazilo přes Středozemní moře už více než 34.000 migrantů. Je to třikrát tolik než v předchozím roce, kdy úřady zaznamenaly něco přes 11.000 migrantů.

Itálie v roce 2018 podstatně zpřísnila svou migrační politiku poté, co ve vládě zasedl jako ministr vnitra šéf protiimigrační strany Liga Matteo Salvini. Ten mimo jiné uzavřel italské přístavy záchranným plavidlům neziskových organizací a zavedl přísné pokuty pro posádky lodí, které by nařízení porušily.

Loni Salvini po odchodu Ligy z vládní koalice jako ministr vnitra skončil a následovala změna přístupu k záchranným misím na moři. Tento měsíc zmírnění migračního zákona a podstatné snížení pokut pro záchranná plavidla schválil italský parlament.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie i Itálie odsuzují zatýkání v Rusku, sílí volání po sankcích

24.01.2021 18:48 Aktualizováno Zatýkání lidí, kteří v Rusku přišli demonstrovat na obhajobu opozičního vůdce Alexeje Navalného, je…

EU hodlá přimět dodavatele vakcín, aby respektovali smlouvy

24.01.2021 18:10 Aktualizováno Evropská unie přiměje farmaceutické firmy respektovat smlouvy o dodávkách vakcíny proti koronaviru.…

V Portugalsku začaly prezidentské volby, favoritem je úřadující hlava státu

24.01.2021 10:26 V Portugalsku dnes volí prezidenta, hned v prvním kole má podle průzkumů velkou šanci na zisk…

Německo oznámilo 12.257 nových infekcí, 349 úmrtí

24.01.2021 06:59 Německo dnes ohlásilo 12.257 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama