Německo eviduje dosud nejvyšší přírůstek nakažených, reprodukční číslo stouplo

Německo ve čtvrtek zaznamenalo dosud nejvyšší denní přírůstek počtu nakažených koronavirem. Infekce se potvrdila u 23.648 lidí, informoval dnes Institut Roberta Kocha. S covidem-19 zemřelo dalších 260 lidí.

Koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Celkem se v Německu od počátku epidemie nákaza virem SARS-CoV-2 prokázala již u 879.564 lidí. Zhruba 579.100 infikovaných se uzdravilo. S covidem-19 zemřelo 13.630 osob.

Dosavadní denní rekord v počtu zjištěných případů byl z minulého pátku, kdy testy koronavirus odhalily u 23.542 lidí.

Sedmidenní reprodukční číslo v Německu činilo ve čtvrtek večer 0,99. Oproti středě se tedy zvýšilo. Číslo udává, na kolik dalších lidí infikovaný člověk nákazu přenese. Současný údaj znamená, že sto infikovaných lidí nakazilo v průměru zhruba dalších 99 osob. Pokud je číslo dlouhodobě pod hodnotou jedna, má se za to, že infekce je na ústupu.

Mluvčí německé vlády kancléřky Angely Merkelové Steffen Seibert dnes řekl, že denní přírůstky nakažených jsou stále velmi vysoké. "V podstatě jsme nyní zvládli první krok, tedy zastavit silný, strmý, exponenciální růst a dosáhnout stabilizace," uvedl. Aby bylo možné začít přemýšlet o uvolňování omezení, je podle Seiberta třeba, aby klesly přírůstky nakažených "na výrazně nižší úroveň".

O dalším postupu v boji s šířením koronaviru bude kancléřka Merkelová s premiéry jednotlivých spolkových zemí jednat ve středu. Podle listu Bild chce prosadit, aby se nová opatření nepřijímala jen na dva týdny, ale přinejmenším do ledna.

Šéf RKI Lothar Wieler ve čtvrtek uvedl, že je epidemická situace v Německu nadále velmi vážná. Podle epidemioložky RKI Ute Rexrothové ale začínají opatření přijatá německou vládou zabírat. Od 2. listopadu jsou v zemi uzavřené bary a restaurace, školy a obchody ale zůstávají otevřené.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Trevíru muž úmyslně najel autem na pěší zónu. Pět mrtvých, mnoho…

01.12.2020 22:01 Aktualizováno Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa dnes vjelo auto na pěší zónu. Zemřelo pět lidí a nejméně…

Zdravotnický personál v Belgii utíká z nemocnic

01.12.2020 22:01 Aktualizováno Jedna je dnes pekařkou, druhý se chce stát knihovníkem: oba za sebou zaklapli bránu nemocnice a…

Francie opět eviduje méně než 10.000 případů koronaviru

01.12.2020 21:28 Ve Francii za posledních 24 hodin přibylo 8083 nových případů koronavirové infekce, uvedla agentura…

V Rakousku začalo hromadné testování na koronavirus

01.12.2020 21:26 Aktualizováno Rakousko dnes zahájilo hromadné testování populace na koronavirus. Jako první na řadu přišli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama