V Německu přibylo 879 nakažených koronavirem, nový rekord oznámilo Polsko

V Německu bylo za poslední den hlášeno 879 nových případů koronavirové nákazy, a dohromady tak bylo v zemi prokazatelně infikováno už nejméně 211.281 lidí.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z údajů, které dnes ráno zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI), který sčítá případy hlášené z jednotlivých zdravotních úřadů.

Počet úmrtí v souvislosti s koronavirovou infekcí dosáhl podle RKI 9156, o den dříve to bylo 9148. Zároveň ale do dnešního rána přibližně 194.000 Němců nad nákazou zvítězilo.

Reprodukční číslo je aktuálně podle odhadů RKI kolem jedné, což znamená, že jeden infikovaný virem SARS-CoV-2 nakazí v průměru zhruba jednoho dalšího člověka.

Předchozí den RKI hlásil 509 nově potvrzených případů koronavirové infekce. Už v pracovních dnech minulého týdne denní přírůstky infekcí v zemi přesahovaly 800.

Polsko dnes ohlásilo další rekordní nárůst počtu případů nákazy novým koronavirem, za uplynulý den je jich 680. Je to už čtvrtý rekord během jednoho týdne, upozornila agentura Reuters. Skoro třetina nových případů je ze Slezska, které sousedí s Českou republikou a které se potýká s šířením nákazy v uhelných dolech.

Největší ložiska infekce jsou nyní v dole Bielszowice ve městě Ruda Ślonska (Slezská Ruda), kde se nakazilo skoro 500 lidí, a v dole Silesia v Czechowicích-Dziedzicích; tam evidují více než 230 případů. Tento důl spadá pod Energetický a průmyslový holding (EPH) českého podnikatele Daniela Křetínského.

Celkově se v osmatřicetimilionovém Polsku nákaza potvrdila u 48.149 lidí a mrtvých s nemocí covid-19 je v zemi 1738.

Vláda zvažuje zavedení přísnějších opatření v nejvíce zasažených regionech, třeba omezení počtu hostů na oslavách svateb, které jsou v posledních týdnech často ohnisky nákazy. Hygienici ve Slezském vojvodství dnes informovali o tom, že se nakazila polovina z 80 účastníků svatby, která se nedávno konala v Pszczyně. Šlo přitom o lidi z různých regionů v Polsku i z Německa. Zatím tři případy infekce se objevily u hostů na jiné veselce v Pszczyně, kam byli pozvaní i lidé z Česka, informuje televize TVN24 na svých internetových stránkách.

Ve Velkopolském vojvodství musel dnes přerušit výrobu drůbežářský podnik, kde testy koronavirus prokázaly u 233 lidí, dalších 170 je v karanténě. Firma má asi 800 zaměstnanců.

Covidem-19 onemocněli tři polští senátoři a dnes o tom, že je nakažený, informoval jeden lidovecký člen Sejmu, dolní komory parlamentu. Jak Senát, tak Sejm odložily svoje schůze. Zákonodárci se ale mají ve čtvrtek sejít na prezidentské přísaze Andrzeje Dudy. Povinné při této slavnostní společné schůzi obou komor mají být roušky, k dispozici budou ochranné rukavice a dezinfekce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav, v Kampánii jsou roušky povinné

24.09.2020 16:38 Italská vláda nejspíš až do konce roku prodlouží nouzový stav, který nyní v zemi platí do 31. října…

Francie přivítala návrh migračního paktu EU: Rovnováha mezi solidaritou a…

24.09.2020 16:08 Francie dnes přivítala nový návrh azylové a migrační politiky, který předložila ve středu Evropská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama