Německým úřadům vadí, že se lidé chlubí očkováním na internetu

Německé úřady vzkazují lidem, kteří se nechávají očkovat proti covidu-19, aby se tím příliš nechlubili na sociálních sítích. Takové chování může podle nich očkovací kampaň poškodit, píše internetový portál deníku Die Welt.

Ministerstvu zdravotnictví se nezamlouvá, že mnoho lidí zveřejňuje na internetu fotografie očkovacích průkazů. Z nich se dají vyčíst citlivá data, jako je jméno, termín očkování a číslo šarže vakcíny.

Ty pak lze zneužít například pro falešné hlášení vedlejších účinků Institutu Paula Ehrlicha (PEI), který v Německu funguje jako lékový regulátor. Jeho mluvčí připustila, že "oznámením šarže lze vygenerovat falešné oznámení o podezření na vedlejší účinky". Takové oznámení lze i udělat bez toho, aniž by bylo nutné zadávat jméno a kontaktní údaje.

V Německu, které má asi 83 milionů obyvatel, alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo 18,9 milionu lidí. Obě dávky má za sebou 5,86 milionu lidí.

Související

Eurozpravy.cz

Stahování certifikátů ke covidu nefunguje, systém bude upravený večer

V současné době je problém z webového portálu stahovat certifikáty o nákaze, testu či očkování na covid-19, informovala na twitteru Chytrá karanténa. Systém bude upravený večer. Podle zjištění ČTK jsou problémy už od rána. Možnost vytvořit si na webu elektronický certifikát mají lidé od začátku června, ve středu byla přidána možnost stáhnout ho pro děti či cizince.

Více souvisejících

EZ

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Ukrajina stáhla z bojiště americké Abramsy

Ukrajina dočasně stáhla z bojiště americké tanky Abrams M1A1. Ukázaly se jako zranitelné při útocích ruskými drony, uvedla agentura AP s odvoláním na zdroje v americké armádě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy