Nizozemské nemocnice mají problém, omezují akutní příjmy

S rostoucím počtem pacientů s koronavirem se zvyšuje tlak na nizozemský zdravotnický systém. Nemocnice v největších městech Amsterodamu, Rotterdamu a Haagu už musí dočasně uzavírat nouzové příjmy, informoval dnes členy místního parlamentu zástupce sdružení lékařů akutní medicíny Ernst Kuipers.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle Kuiperse musí v posledních dnech nemocnice v Amsterodamu, Rotterdamu a Haagu kvůli obsazeným lůžkům a nedostatku personálu vždy na několik hodin uzavírat akutní příjem. Sanitky pak vozí pacienty do jiných nemocnic, často i v jiných městech.

Počet nakažených koronavirem v nizozemských nemocnicích roste, stejně jako počet těch, o které musí zdravotníci pečovat na jednotkách intenzivní péče. Podle institutu veřejného zdraví RIVM je nyní kvůli infekci hospitalizováno 1475 lidí, z nich 301 na jednotkách intenzivní péče.

Za posledních 24 hodin se nákaza virem SARS-CoV-2 v Nizozemsku potvrdila u 7305 osob. V úterý hlásil RIVM 7383 nakažených. Za minulý týden přibylo téměř 44.000 infikovaných. To je o 60 procent více než v předcházejícím týdnu.

Nizozemský premiér Mark Rutte, který před omezeními dával dosud přednost doporučením, v úterý oznámil, že se zpřísní opatření proti šíření koronaviru. Počínaje dnešním dnem se uzavírají hospody, kavárny, restaurace i bary. Po 20:00 se nebude smět prodávat alkohol a omezené mají být také styky lidí. Ve vnitřních prostorách se opět musí nosit roušky. Školy nicméně zůstávají otevřené.

Navzdory přijatým opatřením nemocnice počítají s tím, že budou muset zrušit do listopadu zhruba 40 procent běžně poskytované péče. Pokud by restrikce nezabraly, počítají se 75procentním omezením. "Kromě péče o covidové pacienty pak zůstane jen první pomoc," varoval Kuipers.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemětřesení v Turecku a Řecku: Nejméně 14 mrtvých a stovky zraněných,…

30.10.2020 22:01 Aktualizováno Část Řecka a Turecka dnes zasáhlo silné zemětřesení s ohniskem v Egejském moři. Podle tureckého…

Francie hlásí 50 tisíc nakažených, Itálie 31 tisíc, Belgie a Británie 24…

30.10.2020 21:38 Aktualizováno V Itálii skokově narostla denní bilance nakažených koronavirem na více než 31.000. Je to nejvíc od…

Covidem-19 se nakazilo více než 45 milionů lidí

30.10.2020 21:27 Tempo šíření koronavirové nákazy ve světě se dál zrychluje a desítky zemí den co den hlásí rekordní…

Ve Varšavě se pochoduje na protest proti zákazu potratů

30.10.2020 19:33 Navzdory koronavirovým restrikcím se dnes tisíce lidí z celého Polska zapojily ve Varšavě do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama