Nizozemsko hlásí rekordních skoro 8000 nových případů koronaviru

Nizozemsko hlásí rekordní denní přírůstek nákazy koronavirem, za posledních 24 hodin se virus potvrdil u 7984 lidí. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na institut veřejného zdraví RIVM. Belgická vláda dnes oznámila zpřísnění opatření, včetně nočního zákazu vycházení.

Nizozemsko, ilustrační foto
doporučujeme

"Nadcházející týdny budou velmi těžké, ale musíme tato opatření přijmout, abychom zabránili nejhoršímu," uvedl belgický premiér Alexander De Croo, jehož kabinet vyhlásil zákaz vycházení mezi půlnocí a pátou hodinou ranní. Kromě toho na čtyři týdny uzavře bary a restaurace, zakáže prodej alkoholu po osmé hodině večerní, nařídí práci z domova většině firem a lidem povolí blízký kontakt mimo domov pouze s jedním člověkem. Nová opatření začnou platit od pondělí.

V Belgii, která má 11,5 milionu obyvatel, rychle přibývá nakažených a nemocnice se obávají, že jim dojdou lůžka na JIP. Belgie je co do rychlosti šíření nákazy po Česku momentálně druhou nejvíce postiženou zemí v Evropě. Belgie ve středu oznámila více než 8000 infikovaných za den, přičemž celkem se tam podle JHU nakazilo dosud 191.959 lidí, s nemocí covid-19 jich zemřelo 10.327.

V Bruselu, kde sídlí instituce Evropské unie a velení NATO, vychází podle agentury 20 procent testů na koronavirus pozitivních.

V Nizozemsku, které má 17,5 milionu obyvatel, se podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) od začátku pandemie virem nakazilo 217.783 lidí, přičemž 6765 jich s nemocí covid-19 zemřelo. Země proto ve středu zpřísnila opatření proti šíření nákazy, nařídila například zavřít restaurace, hospody, kavárny i bary. Omezené je i setkávání lidí.

Nemocnice v Amsterdamu, Rotterdamu a Haagu jsou podle serveru BBC pod obrovským tlakem kvůli přílivu nových pacientů s covidem-19, v případě potřeby jim proto slíbilo vypomoci s péčí o pacienty Německo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europol hledá nejnebezpečnější sexuální zločince, na internetu zveřejnil…

27.10.2020 12:06 Europol spustil kampaň s cílem vypátrat 18 nejnebezpečnějších sexuálních zločinců Evropy na útěku.…

Koronavirus ochromil slovenský parlament. Infikováno je několik poslanců…

27.10.2020 11:53 Aktualizováno Vedení slovenské sněmovny po potvrzení koronaviru u několika poslanců přerušilo stávající schůzi…

Řecká vojenská loď se srazila s nákladním plavidlem, je těžce poškozená

27.10.2020 11:48 V aténském přístavu Pireus se dnes srazila řecká vojenská loď s kontejnerovým nákladním plavidlem a…

Stahování vojáků USA z Německu ještě nezačalo, je ve fázi příprav

27.10.2020 11:07 Spojené státy ještě nezačaly se stahováním třetiny ze zhruba 36.000 amerických vojáků rozmístěných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama