Nových případů koronaviru je ve Francii méně, hospitalizovaných přibývá

Zatímco počet nově ohlášených případů koronavirové infekce ve Francii za posledních 24 hodin prudce klesl, počet hospitalizovaných stoupl o 65 na 4925. Francouzské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo 493 nových případů infekčního onemocnění covid-19, zatímco v předchozích dvou dnech jich bylo vždy více než 3000.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Počet infikovaných, kteří zemřeli, dnes ve Francii vzrostl o 19 na 30.429, zatímco během víkendu byla hlášena čtyři úmrtí, píše agentura Reuters.

Ve Francii bylo od propuknutí epidemie zachyceno dohromady 219.029 případů nákazy. Poslední tři dny opět roste počet hospitalizovaných s covidem-19, a to po trvalém poklesu počtu nemocničních pacientů od poloviny dubna, kdy jich bylo až 32.292. Jenom počet pacientů na jednotkách intenzivní péče za poslední tři dny vzrostl o 17 na nynějších 384. Nejvíce, 7148, jich bylo 8. dubna a francouzský zdravotní systém tehdy byl na pokraji kolapsu.

Průměrný nárůst nových případů koronavirové nákazy za posledních sedm dní činí 2322, což Francie nezažila od 20. dubna, kdy v zemi platila velmi přísná karanténní opatření. Od počátku srpna přibývá v zemi průměrně 1830 nových případů covidu-19, což je dvaapůlkrát více než v červenci a dokonce víc než v březnu, kdy se šíření viru prudce zrychlovalo.

Přes nynější rychlé šíření nákazy se francouzské úřady chtějí vyhnout druhé celonárodní karanténě, která by znovu škodila ekonomice. V úterý by měla francouzská vláda podle Reuters navrhnout nošení roušek na pracovištích s více lidmi uvnitř budov. Ve Francii nyní lidé musí roušky nosit nejen v prostředcích hromadné dopravy, v obchodech či kostelech, ale i při pobytu ve vybraných venkovních lokalitách po celé zemi.

Francie se obává také možného šíření infekce v pečovatelských domech, které se uzavírají pro návštěvy. Jenom v domově Les Sablons ve východofrancouzském městě Pulnoy testy od začátku měsíce odhalily nákazu u 34 obyvatel a členů personálu. Do neděle devět místních obyvatel s virem SARS-CoV-2 zemřelo, píše agentura AP. Během první vlny pandemie ve francouzských domovech s pečovatelskou službou zemřelo více než 10.000 lidí s koronavirem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama