Papež František ocenil Jana Pavla II. jako příkladného pastora

Papež František dnes při mši sloužené ke 100. výročí narození Jana Pavla II. označil někdejšího polského papeže za dar pro církev a za příkladného duchovního, který byl blízký lidem a vykonával spravedlnost i milosrdenství. Mše se konala u hrobu Jana Pavla II. ve Svatopetrské bazilice a byla vysílána živě.

Papež Jan Pavel II.
doporučujeme

František tím také baziliku otevřel pro veřejnost, která dovnitř kvůli opatřením přijatým v souvislosti s epidemií koronaviru nesměla od 10. března.

V kapli u hrobu bylo při mši asi 30 lidí rozsazených v patřičné vzdálenosti na lavicích. Přítomni byli také kardinálové Angelo Comastri a Konrad Krajewski.

František při mši řekl, že Bůh prostřednictvím Jana Pavla II. "poslal (lidem) muže a připravil ho tak, aby se mohl stát biskupem a řídit církev". "Při vzpomínce na Jana Pavla II. si připomeňme: Bůh miluje svůj národ, navštívil ho a poslal mu pastora."

Jan Pavel II. se narodil jako Karol Wojtyla 18. května 1920 ve Wadovicích u Krakova. Papežem se stal roku 1978 a zůstal jím do své smrti v dubnu 2005. Za svatého byl prohlášen o devět let později.

Dnes byla naposledy naživo přenášená mše sloužená papežem Františkem, protože Itálie uvolňuje přísná opatření zavedená kvůli koronaviru a kromě jiného povolila znovu konat mše v kostelích za přítomnosti věřících.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Páteční útok v Paříži asi souvisel s karikaturami Mohameda

26.09.2020 17:45 Aktualizováno Páteční útok v Paříži, při němž útočník pobodal dva lidi nedaleko někdejšího sídla redakce…

Polské vládní strany prozatím zažehnaly krizi podpisem koaliční smlouvy

26.09.2020 16:24 Tři strany polské koaliční vlády podepsaly dnes novou koaliční smlouvu, a prozatím tak překonaly…

Slovensko hlásí rekordních 552 nakažených za den

26.09.2020 13:16 Na Slovensku se koronavirus za den prokázal u rekordních 552 lidí, informují slovenská média s…

Španělská policie má pohotovost, očekává protesty v ulicích

26.09.2020 12:38 Policie ve španělském autonomním regionu Katalánsko má v těchto dnech pohotovost v očekávání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama