Portugalský Lisabon obnovuje část opatření proti šíření koronaviru

Region kolem portugalské metropole Lisabonu od úterý obnoví některá nedávno zrušená opatření proti koronaviru. Důvodem je snaha zamezit šíření nákazy, uvedl dnes podle agentury AFP portugalský premiér António Costa.

Portugalsko
doporučujeme

Vláda v lisabonském regionu omezila otevírací doby kaváren a obchodů, které budou muset zavřít v osm večer, a zakázala setkání více než deseti lidí. Ve zbytku země jsou povolena setkání do 20 lidí.

"Některá nařízení budou platit napříč celým metropolitním regionem Lisabonu," uvedl Costa po setkání se starosty nejvíce zasažených oblastí.

Portugalsko podle oficiálních statistik mezi 21. květnem a 21. červnem evidovalo 9221 nových případů koronaviru, 85 procent z nich bylo v regionu hlavního města.

"Lisabonský region je nadále předmětem naší pozornosti a našich snah," uvedl portugalský ministr zdravotnictví António Lacerda Sales. "Jsou to ohniska a jako na oheň na ně musíme reagovat nezbytnými prostředky, abychom zabránili šíření," uvedl Sales.

Portugalsko pandemie covidu-19 nezasáhla tak těžce jako například sousední Španělsko, a to díky včasnému zavedení protikoronavirových opatření, píše AFP. V zemi se od propuknutí nákazy potvrdilo 39.392 případů koronaviru a 1534 lidí v souvislosti s infekcí zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poláci si vybírají prezidenta. Komentátorka řekla, jak se budou rozhodovat

12.07.2020 13:00 Nedělní finále polských prezidentských voleb rozhodne o dalším směřování politiky našich severních…

Lídři Srbska a Kosova obnovili jednání o normalizaci vztahů, rozhovory…

12.07.2020 12:10 Vrcholní představitelé Srbska a Kosova dnes obnovili rozhovory o normalizaci vztahů mezi oběma…

Německo hlásí 248 nových případů koronaviru, v Rakousku přibylo 114…

12.07.2020 11:16 Aktualizováno Německo hlásí dalších 248 potvrzených případů koronavirové nákazy za poslední den. Dohromady dosud…

Kancléř Kurz chce, aby fond obnovy EU pomohl nejchudším členům

12.07.2020 10:26 Rakousko chce uzpůsobit chystaný unijní fond obnovy tak, aby větší podíl pomoci dostali nejchudší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy