Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí Američanka

Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Princ Andrew, vévoda z Yorku, autor: Roosewelt Pinheiro/ABr
doporučujeme

Pětatřicetiletá Virginia Guiffreová je jednou z žen, které tvrdí, že je Geoffrey Epstein zneužil. Ten minulý měsíc podle všeho spáchal sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na soud kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání nezletilých dívek. Epstein, mezi jehož přátele v minulosti patřil současný americký prezident Donald Trump i bývalý šéf Bílého domu Bill Clinton, veškerá obvinění odmítal.

Guiffreová v rozhovoru pro americkou televizi NBC News řekla, že miliardář Epstein ji za účelem sexu poslal k několika vlivným mužům, mezi nimiž byl i britský princ Andrew. K němu ji podle jejího vyprávění dovedla Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka. Guiffreovou objevila, když dívka pracovala jako hlídačka šaten v Trumpově floridském komplexu Mar-a-Lago.

zdroj: YouTube

Maxwellová údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.

Princ Andrew v srpnu v reakci na informace o svých stycích s Epsteinem uvedl, že je zprávami o miliardářových zločinech "zděšen", ale že během "omezeného času", který spolu strávili, si nikdy nevšiml chování, kvůli kterému měl Epstein problémy se zákonem.

Princ Andrew, vévoda z Yorku, je třetím potomkem britské královny Alžběty II. Je bratrem následníka trůnu prince Charlese.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dva roky od zavraždění Kuciaka. Zločin, který zcela změnil Slovensko

21.02.2020 10:26 Během dvou let od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky se Slovensko změnilo, vyšly najevo…

Německem se šíří pravicový teror. Na vině je i protiuprchlická AfD, míní…

21.02.2020 09:42 Německem se znovu šíří pravicový teror, který útočí na demokracii, píší německá média po útocích v…

Polsko má hrdinku. Ozbrojeného lupiče vyhnala z obchodu mopem

21.02.2020 08:51 Hrdinkou televizních zpráv v Polsku se stala žena, které stačil kbelík vody a obyčejný mop, aby ze…

Portugalský parlament schválil eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02.2020 20:54 Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama