Rakousko chce kvůli koronaviru nasadit školní lékaře

Rakouský ministr školství Heinz Fassmann chce, aby školní lékaři kvůli koronavirové pandemii vypomáhali ve zdravotnických a pečovatelských zařízeních. S příslušnou výzvou se podle agentury APA obrátil na zhruba 500 školních lékařů. Fassmann nasazení školních lékařů zdůvodnil tím, že kvůli přerušené výuce nejsou nyní jejich služby ve vzdělávacích zařízeních potřeba.

Přidejte svůj názor

Dítě u lékaře
doporučujeme

"Výpadek vašich pravidelných služeb jako školních lékařů ve spolkových školách vám umožňuje vypomáhat v jiných zdravotnických a pečovatelských zařízeních," uvedl Fassmann ve výzvě školním lékařům. Dodal, že školy jsou nyní uzavřené, proto je přítomnost lékařů ve školních budovách zbytečná.

Fassmann chce, aby školní lékaři nyní pomáhali v jiných institucích bezplatně, neboť budou nadále dostávat plat od ministerstva školství.

Ministr školství chce využít i školní psychology. Ministerstvo nyní připravuje službu psychologického poradenství po telefonu.

Ministerstvo školství kvůli koronaviru nejen přerušilo výuku, ale odložilo i maturity. Odklad se týká nejen písemné části, které byly plánovány od 5. do 13. května, ale i ústních zkoušek. "Před 18. květnem žádné nebudou," řekl Fassmann. Dodal, že konkrétní datum bude ještě oznámeno, ale odklad bude minimálně dvoutýdenní.

Rakousko k dnešnímu ránu evidovalo 1471 případů nakažených, z nichž tři infekci podlehli. Devět lidí úřady považují za vyléčené, informuje Kronen Zeitung. Nejpostiženější rakouskou spolkovou zemí nadále zůstává Tyrolsko (352 případů), po kterém následují Horní Rakousy (285 případů), Dolní Rakousy (237 případů), Štýrsko (188 případů), Vídeň (180 případů) a Vorarlbersko (107 případů). Zbývající země, tedy Salcbursko, Korutany a Burgenland, hlásí každá méně než sto infikovaných.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie je z nejhoršího venku? Obětí covid-19 přibylo nejméně za týden

05.04.2020 20:51 Ve francouzských nemocnicích zemřelo od soboty 357 pacientů s nemocí covid-19, informovaly tamní…

EU potřebuje Marshallův plán. Rozpočet se musí proměnit, říká Ursula von…

05.04.2020 20:45 Evropská unie potřebuje masivní záchranný plán pro dobu, kdy odezní pandemie covid-19 těžce…

Slovenský premiér Matovič navrhne omezení volného pohybu i na Velikonoce

05.04.2020 20:38 Slovenský premiér Igor Matovič dnes oznámil, že kvůli pandemii choroby covid-19 v pondělí navrhne…

Irský premiér Varadkar se v době epidemie covid-19 vrací k profesi lékaře

05.04.2020 20:05 Irský premiér Leo Varadkar (41) se znovu zaregistroval jako lékař a ve zdravotnictví si odpracuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy