Razie proti extremistům v Německu. Chystali atentáty na politiky a muslimy

Německé úřady od dnešního rána provádějí v šesti spolkových zemích razie proti údajné krajně pravicové teroristické skupině, která je podezřelá z plánování útoků na politiky, uchazeče o azyl či muslimy. Podle agentury DPA však vyšetřovatelé zatím nemají v rukou dostatek důkazů, aby mohl být někdo zadržen.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Německá policie
doporučujeme

V centru vyšetřování německé generální prokuratury je pět konkrétních osob, uvedl dnes úřad se sídlem v Karlsruhe. Podle prvotního podezření se spolčili za účelem provádění atentátů na politiky, uchazeče o azyl a muslimy. Tato myšlenka však podle státního zastupitelství ještě nebyla blíže konkretizována.

Cílem plánů bylo podle zjištěných informací přivodit situaci podobnou občanské válce a "otřást a následně přemoci státní a společenský řád Spolkové republiky Německo".

Osm dalších osob spolkové státní zastupitelství podezírá z podpory organizace. Tito lidé údajně slíbili finanční podporu, opatření zbraní a podíl na budoucích útocích.

Počáteční podezření však nestačí na vydání zatykače a vzetí podezřelých do vyšetřovací vazby. Vyšetřovatelé ale smí doufat v to, že díky domovním prohlídkám získají více důkazů proti skupině, poznamenala DPA. Možné je i to, že se vyjádří samotní obvinění.

Organizace podle úřadů existuje od loňského září. Domovní prohlídky mají mimo jiné objasnit, zda si už podezřelí opatřili zbraně nebo "jiné předměty ke spáchání atentátu".

Podle informací televize ARD a rozhlasové stanice SWR jsou obviněnými muži ve věku od 20 do 50 let, kteří si prostřednictvím chatovací skupiny vyměňovali nápady na útoky a fotografie podomácku vyrobených zbraní. Na to byla upozorněna i německá kontrarozvědka.

Dnešní razie se konaly na 13 místech ve spolkových zemích Bádensko-Württembersko, Bavorsko, Dolní Sasko, Severní Porýní-Vestfálsko, Porýní-Falc a Sasko-Anhaltsko, napsala DPA.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Jens Nygaard Knudsen (†78), vynálezce figurek Lego

24.02.2020 07:58 Dánský vynálezce figurek Lego Jens Nygaard Knudsen zemřel ve věku 78 let. Slavnou postavičku s…

Policie v Bratislavě zadržela taxikáře, jezdil s 3,67 promile

24.02.2020 07:44 Nepřípustně, nadto notně se v Bratislavě posilnil na poskytování své služby 23letý taxikář Lukáš B.…

Rakousko obnovilo železniční dopravu s Itálií, u dvou cestujících bylo…

24.02.2020 07:30 Rakouské úřady ohlásily obnovení železničního spojení s Itálií přes Brennerský průsmyk. Stalo se…

Odhady: SPD vyhrála volby v Hamburku, AfD hrozí odchod z parlamentu

23.02.2020 23:34 Aktualizováno Dnešní zemské volby v severoněmeckém Hamburku podle odhadů vyhráli sociální demokraté (SPD).…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama