Řecko znovu zpřísní pravidla nošení roušek

Řecko tento týden už podruhé zpřísnilo pravidla nošení roušek a od soboty bude vyžadovat zakrytí nosu a úst ve všech vnitřních veřejných prostorech včetně kostelů. Informoval o tom dnes náměstek řeckého ministra civilní ochrany Nikos Hardalias. Podle listu Kathimerini je krok vlády reakcí na rostoucí počet případů nákazy. Dnes ohlášených 78 nově infikovaných je nejvíce od začátku května.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

"Rozhodujícím faktorem v úspěšném boji s pandemií byla v první fázi zodpovědnost občanů... To bylo tajemství řeckého úspěchu a teď musíme prokázat stejnou zodpovědnost a ostražitost i v další fázi," řekl Hardalias.

Řecké úřady v posledních týdnech neustále rozšiřují okruh míst, kde musí mít lidé povinně roušku. Před dvěma týdny nařídily jejich nošení v supermarketech, od středy jsou povinné také v obchodech, bankách či kadeřnictvích. Nyní budou roušky nutné ve všech vnitřních veřejných prostorách, lidé ale dostanou doporučení nosit je i venku, pokud se budou pohybovat ve větším davu.

Hardalias také oznámil, že Řecko až do 15. srpna nebude přijímat lety z Albánie, Severní Makedonie a Turecka.

Řecko podle odborníků pandemii nemoci covid-19 zvládlo díky včasným opatřením zatím velice dobře. V zemi s 11 miliony obyvatel se dosud potvrdilo 4477 případů nákazy koronavirem, z toho 206 lidí zemřelo.

Vrchol epidemie zažilo Řecko koncem března a začátkem dubna, od května už přibývaly spíše jen jednotky nebo nanejvýš nižší desítky případů nákazy denně. Za poslední den ale mělo pozitivní testy 78 lidí, což je nejvíce od ukončení celostátní karantény. Deset nakažených bylo mezi turisty mířícími do země.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mířící do Řecka budou muset mít test na covid

10.08.2020 22:09 Aktualizováno Řecko kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem zpřísňuje epidemická opatření, včetně pravidel pro…

Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty

10.08.2020 21:56 Aktualizováno Slovensko vyhostilo tři ruské diplomaty. Slovenskému Denníku N to potvrdil mluvčí slovenské…

Paříž zavedla zóny, kde se musí povinně nosit roušky. Opatření je terčem…

10.08.2020 19:18 Aktualizováno Na nejrušnějších místech Paříže se musí od dnešního rána povinně nosit roušky. Lidé si musí nos a…

Školy v Berlíně mohou vyučovat i bez dodržování odstupu

10.08.2020 19:04 Školy v německém hlavním městě mohou vyučovat i bez dodržování jinak platného nařízení o minimálním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama