Šiřitelé konspirací o koronaviru demonstrovali v Berlíně, napadli tým televize ARD

Při nepovolené demonstraci proti karanténním opatřením před německým parlamentem v centru Berlína, která se odehrála ve středu v podvečer, byl napaden tým veřejnoprávní televize ARD. Útočníka zadržela policie. Šlo o již druhý podobný incident v německé metropoli za poslední týden.

Na protestu svolaném šiřitelem spikleneckých teorií o koronaviru se podle police sešlo asi 350 až 400 lidí, kterým vadí vládní opatření k potírání nákazy.

Podle rozhlasové a televizní stanice RBB mezi protestujícími byli také neonacisté a zástupci Alternativy pro Německo (AfD), která je nejsilnější opoziční parlamentní stranou a kterou kritici označují za pravicově populistickou až radikální formaci.

Během demonstrace, kterou nakonec rozpustila policie, napadl 46letý muž zvukaře televize ARD. Poté se pokusil utéct, policie jej ale zadržela. Nikdo z televizního týmu neutrpěl zranění. "Našemu týmu se naštěstí daří dobře, ale takovéto útoky proti tisku jsou odporné," napsala na twitteru šéfka berlínské redakce ARD Tina Hasselová.

Unserem Team geht es zum Glück gut, aber solche Angriffe gegen die #Presse sind widerlich! #ARD Team wurde angegriffen #b0605 https://t.co/xRZruDUkv4

— Tina Hassel (@TinaHassel) May 6, 2020

Při protestech na 1. máje napadla asi 15členná skupina lidí na nepovolené demonstraci v centru Berlína novináře veřejnoprávní televize ZDF. Čtyři z nich skončili v nemocnici. Útok tvrdě odsoudila i kancléřka Angela Merkelová.

Související

Složený snímek bolidu z videozáznamu pořízeného videokamerou na stanici Frýdlant v Čechách.

Země se u Berlína srazila s planetkou 2024 BX1

Podíl astronomů z Oddělení meziplanetární hmoty Astronomického ústavu AV ČR na vysvětlení tohoto vzácného případu je především v pozorování tohoto velmi výjimečného typu tělesa ještě před jeho srážkou, jehož podstata se ukázala ovšem až po jeho vlétnutí do atmosféry ze světla, které jsme zachytili našimi přístroji, a byla poté potvrzena nalezením meteoritů v oblasti, kterou jsme přesně určili.

Více souvisejících

Berlín ARD (stanice) novináři Alternativa pro Německo (AfD) demonstrace v Německu Německo neonacisté Konspirační teorie

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 38 minutami

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Trojnásobná vražda v Hořovicích: Policie už zná příčinu smrti obětí

Policie pokročila ve vyšetřování trojnásobné vraždy ve středočeských Hořovicích, kterou se zabývá od uplynulého víkendu. Podle dostupných informací proběhla pitva. Kriminalisté mají nadále pracovat s vyšetřovací verzí, ve které je ze spáchání hrůzného činu podezřelý partner zavražděné ženy. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jourová upozornila na šíření ruských narativů v EU. Zmínila Fica a Orbána

Česká eurokomisařka Věra Jourová v rozhovoru pro magazín Politico vyzvala členské země Evropské unie, aby se před blížícími eurovolbami do Evropského parlamentu více chránily před ruskou propagandou. Upozornila také, že Maďarsko a Slovensko používají v případě války na Ukrajině ruské narativy. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy