Slovensko od 7. září umožní plošné obnovení letů do země

Slovensko od 7. září zruší stávající zákaz civilních letů do země ze států, které byly označeny jako rizikové z hlediska šíření koronaviru. O uvolnění osobní letecké dopravy rozhodl dnes ústřední krizový štáb, řekl novinářům ministr vnitra Roman Mikulec. Česko není na slovenském seznamu takzvaných rizikových zemí v souvislosti s pandemií nemoci covid-19.

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

"Bude spuštěn portál ministerstva dopravy, kde každý cestující, který bude přilétat na Slovensko, bude muset vyplnit formulář. Pokud přiletí z rizikových zemí, budou se muset prokázat negativním testem na covid-19 a nastoupit do karantény," uvedl Mikulec.

Mezinárodní pravidelná osobní letecká doprava byla na Slovensku od přibližně poloviny března na tři měsíce přerušena v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Dvě největší slovenská letiště ji pak v červnu začala pozvolna obnovovat, například košické letiště tehdy odbavilo lety na lince do Prahy.

Slovensko v posledních týdnech zaznamenalo nárůst počtu lidí nakažených koronavirem a počet aktivních případů nákazy je již vyšší než za první vlny pandemie letos na jaře. Opětovné zavedení některých plošných karanténních opatření slovenské úřady zatím neohlásily. Například bratislavský magistrát ale kvůli pandemii například omezil návštěvy v několika domovech pro seniory ve slovenské metropoli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav, v Kampánii jsou roušky povinné

24.09.2020 16:38 Italská vláda nejspíš až do konce roku prodlouží nouzový stav, který nyní v zemi platí do 31. října…

Francie přivítala návrh migračního paktu EU: Rovnováha mezi solidaritou a…

24.09.2020 16:08 Francie dnes přivítala nový návrh azylové a migrační politiky, který předložila ve středu Evropská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama