Španělský král Felipe VI. musel do izolace, byl v kontaktu s nakaženým koronavirem

Španělský král Felipe VI. odešel do izolace poté, co se v neděli dostal do blízkého kontaktu s osobou nakaženou koronavirem. Informují o tom dnes španělská média. Izolace má trvat deset dní, král se nechá na koronavirus otestovat. Španělsko je po Francii druhou zemí Evropské unie v počtu nakažených od začátku epidemie, šíření nákazy v zemi ale zpomaluje.

Španělsko, Madrid
doporučujeme

Král byl o kontaktu informován v pondělí večer. Felipe VI. před tím předsedal radě španělské akademie věd a přijal francouzského generála Andrého Lanatu, vedoucího velitelství spojeneckých sil pro transformaci NATO.

Královna Letizia ani dcery Leonor a Sophia do izolace odejít nemusely. Královna ale strávila dva týdny v karanténě v březnu poté, co se setkala s ministryní pro rovné příležitosti Irenou Monterovou, u které byla později nákaza koronavirem potvrzena. Při té příležitosti se královský pár nechal otestovat na koronavirus s negativním výsledkem.

Ve Španělsku, kde žije 46 milionů obyvatel, se od začátku epidemie nakazilo koronavirem 1,6 milionu osob a zhruba 43.000 osob v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo.

Od pátku bylo v zemi zaregistrováno zhruba 26.000 nových případů nákazy a 512 úmrtí. Rychlost šíření nákazy ale zpomaluje. Počet nově nakažených za posledních 14 dní na 100.000 obyvatel činil v pondělí 374, na začátku listopadu to bylo přes 500.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zpřísní kontroly cestujících Čechů

24.01.2021 05:12 Česká republika se dnes pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům…

Strategie pro život po uzávěře je ještě daleko, míní Laschet

23.01.2021 20:02 Dlouhodobá strategie otvírání po plošné uzávěře nebude až do léta možná. Řekl to dnes podle…

Francouzský zdravotní ústav navrhl dávat druhou dávku vakcíny až po 42…

23.01.2021 18:27 Aktualizováno Francouzský zdravotnický ústav (HAS) dnes navrhl, aby zdravotníci druhou dávku vakcíny proti…

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama