Švýcarsko eviduje tři nové případy koronaviru, nemoc Covid-19 je ve Vídni

Švýcarsko dnes oznámilo, že v zemi jsou tři nové případy nákazy koronavirem, tamní úřady celkem evidují čtyři nakažené. Své první tři infikované hlásí Vídeň. V jedné z místních nemocnic leží v izolaci 72letý pacient a také virem nakažený manželský pár, oznámil dnes vídeňský svaz nemocničních zařízení (KAV). Dál jsou ještě testovány obě děti tohoto manželského páru; rovněž vykazují příznaky onemocnění. V Rakousku je tak nyní pět potvrzených případů nákazy.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vídeň
doporučujeme

Do vídeňské nemocnice císaře Františka Josefa leží byla po 72letém muži, u něhož má onemocnění COVID-19 těžký průběh, přijata také manželská dvojice a její děti. O pozitivním nálezu u důchodce informovaly úřady už dříve. Dnes večer pak oznámily, že výsledky testů u manželů byly také pozitivní.

Všichni čtyři členové rodiny vykazují "lehké příznaky nemoci". Rodina byla podle KAV na dovolené v severoitalské oblasti Lombardie.

Od úterka je kvůli koronaviru v karanténě v nemocnici v Innsbrucku také pár původem z Itálie. Muž a žena byli nedávno v Bergamu, které leží v silně zasaženém italském regionu Lombardie. Pak se vrátili do Innsbrucku, kde testy ukázaly, že jsou nakažení koronavirem.

Rakouský ministr zdravotnictví Rudolf Anschober dnes v parlamentu upozornil, že v Rakousku bude případů nákazy přibývat. "Koronavirus absolutně neznamená rozsudek smrti," řekl také.

Ve Švýcarsku testy nově prokázaly koronavirus u dvou osob z kantonu Graubünden. Jsou z preventivních důvodů v nemocnici a podle portálu deníku Neue Zürcher Zeitung se jim vede dobře. Dalším nakaženým je 28letý informatik z kantonu Ženeva, který se před několika dny vrátil z italského Milána. Úřady do domácí karantény poslaly dalších 15 lidí, s nimiž se dostal do styku v práci nebo ve volném čase.

Ve snaze zabránit šíření viru se ruší ženevský veletrh hodinek Watches & Wonders, který byl naplánovaný na konec dubna. Potravinářský gigant Nestlé požádal své zaměstnance, aby do půlky března nejezdili nikam na služební cesty.

Švýcarský národní fond na podporu vědeckého výzkumu ve středu oznámil, že dává k dispozici několik milionů švýcarských franků (řádově desítky až stovky milionů korun) vědcům ze všech vědních oborů, kteří se zabývají koronavirem. Zástupci fondu na twitteru uvedli, že cílem je podpořit výzkum, který prohloubí současné poznatky o koronaviru.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko má nový plán. Chce najít přenašeče nemoci covid-19 bez příznaků

06.04.2020 11:42 Španělská vláda chce otestovat pracovníky v nezbytných odvětvích, aby našla přenašeče koronaviru,…

Odvolací soud s Mladičem odložen na neurčito. Kvůli pandemii covid-19

06.04.2020 11:09 Pandemie vyvolaná koronavirem SARS-CoV-2 způsobila mimo jiné i další odklad odvolacího řízení v…

Vražda Kuciaka: Na Slovensku pokračuje soud, Marčekovi hrozí doživotní…

06.04.2020 10:49 Aktualizováno Na Slovensku dnes pokračuje proces s jedním z obžalovaných v případu předloňských vražd novináře…

Jourová pro Die Welt: Koronavirus nesmí zničit demokratický řád

06.04.2020 10:34 Opatření přijatá v boji proti koronaviru by v delším časovém horizontu mohla oslabit demokracii,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy