Útoky ve Francii: Policista postřelil muže s nožem, Čečence ubodali v hotelu

Ozbrojený muž dnes vnikl na policejní stanici ve městě Dieuze na východě Francie a ohrožoval přítomné strážníky. V hotelovém pokoji v severofrancouzském městě Lille pak někdo minulý týden nožem zavraždil 44letého člena čečenské opozice.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Francouzská policie
doporučujeme

Ozbrojený muž dnes vnikl na policejní stanici ve městě Dieuze na východě Francie a ohrožoval přítomné strážníky. Jeden z nich muže postřelil, informovala agentura AFP. Zranění na ruce utrpěl také jeden z policistů. Motiv činu zatím není znám.

Útočník, který policisty ohrožoval nožem, utrpěl střelné zranění břicha a zdravotníci jej převezli do nemocnice. Jak vážný jeho stav je, není jasné. Předtím, než jej zneškodnili, poranil jednoho z policistů na ruce.

Podle prokurátora Christiana Mercuriho nejsou zatím okolnosti činu ani pachatelův motiv známy. Teprve další vyšetřování podle místní policie určí, zda šlo o běžný trestný čin nebo čin teroristický.

Město Dieuze má zhruba 4000 obyvatel. Leží asi 50 kilometrů jihovýchodně od Met.

V hotelovém pokoji v severofrancouzském městě Lille někdo minulý týden nožem zavraždil 44letého člena čečenské opozice. Dnes o tom s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování informovala agentura AFP. Obětí je údajně bloger Imran Alijev, který byl známý ostrou kritikou režimu čečenského vůdce Ramzana Kadyrova.

Tělo se v hotelu v centru Lille našlo ve čtvrtek dopoledne. Alijev se zde podle AFP ubytoval během předchozí noci ještě s jedním mužem "nejspíš stejné národnosti". Nejmenovaný zdroj doplnil, že vražda nese všechny známky "politicky motivovaného" činu, ale upozornil, že "je potřeba zachovat opatrnost".

Ubodaný bloger publikoval pod pseudonymem Mansur Staryj a vymezoval se vůči Kadyrovovi, který v ruské autonomní republice vládne od roku 2004 a bývá kritizován za pošlapávání lidských práv. Alijev do Lille podle AFP i s druhým mužem přicestoval z Belgie.

Když se do hotelového pokoje ve čtvrtek těsně před polednem dostali hasiči, byl muž už po smrti. Mrtvola, která ležela obličejem k zemi, prý měla několik bodných ran do hrudníku. Nůž, který posloužil jako vražedná zbraň, vyšetřovatelé našli opodál. Prokuratura v Lille AFP sdělila, že zatím v souvislosti s vraždou nikoho nezadržela.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Portugalský parlament schválil eutanazii a asistovanou sebevraždu

20.02.2020 20:54 Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou…

Summit EU přerušen. Michel chce bilaterální jednání

20.02.2020 20:49 Dnešní mimořádný summit Evropské unie o rozpočtu pro období 2021-2027 předseda Evropské rady…

Slovenský parlament opět funguje, skupina poslanců po dvou dnech ukončila…

20.02.2020 19:33 Aktualizováno Obstrukce části slovenských poslanců, kteří v parlamentu na protest proti projednávání návrhů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama