V Downing Street chybí experti. Johnsonův poradce vyhlásil konkurz na podivíny

Podivíny a lidi, kteří nikam nezapadají, shání do svého týmu hlavní poradce britského premiéra Borise Johnsona. V příspěvku na svém blogu Dominic Cummings napsal, že cílem náboru nových zaměstnanců je udělat z něj v Downing Street mnohem méně důležitého muže a do roka i veskrze zbytečného.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Boris Johnson
doporučujeme

Změny, které by měli noví zaměstnanci úřadu vlády zahájit, si vyžaduje podle Johnsonova poradce mimo jiné nadcházející brexit. Británie pravděpodobně opustí EU na konci ledna, tedy za 28 dní.

Ve službách britského státu podle Cummingse pracuje mnoho skvělých lidí. "Existují ale také hluboké problémy v jádru toho, jak činí britský stát svá rozhodnutí," uvedl muž, který je považován za hlavního Johnsonova brexitového stratéga a architekta úspěchu konzervativců v prosincových parlamentních volbách. Úřad britského premiéra chce podle něj přijmout "neobvyklou skupinu lidí s různými schopnostmi".

Změny v britské státní správě budou muset podle Cummingse nastat mimo jiné kvůli chystanému odchodu Británie z EU, který bude vyžadovat "mnoho velkých změn v politice a ve struktuře rozhodování". Nová vláda premiéra Borise Johnsona, která disponuje v Dolní sněmovně parlamentu pohodlnou většinou, si bude moci při úsilí o rychlý pokrok při řešení problémů dovolit "krátkodobou neoblíbenost", zdůraznil Johnsonův poradce.

Britská vláda chce podle Cummingse přijmout především datové analytiky, softwarové vývojáře, ekonomy, projektové manažery či odborníky na komunikaci, ale i "podivíny a lidi, kteří nikam nezapadají a kteří mají zvláštní schopnosti". "Potřebujeme opravdu divoké karty, umělce, lidi, kteří nikdy nechodili na univerzitu a probojovali si svou cestu z odpudivých špinavých děr," napsal Cummings.

V současnosti podle premiérova poradce nemají v Downing Street k dispozici dostatek odborníků, kteří by Johnsonovi a jeho ministrům poskytovali rady. "To se musí rychle změnit, abychom mohli řádně sloužit veřejnosti," napsal Cummings.

Johnsonův hlavní poradce shání také někoho na pozici svého osobního asistenta. Uchazečům slibuje zajímavou práci, upozorňuje ale i na nevýhody: "Nebudete moci chodit přes týden večer na rande, budete muset obětovat řadu víkendů - a upřímně bude těžké mít vůbec přítele či přítelkyni. Bude to vyčerpávající, ale zajímavé."

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zátah proti sicilské mafii. Boss Scotto a jeho bratři skončili v poutech

18.02.2020 14:28 Italská policie při dnešním zátahu proti členům mafie Cosa Nostra v sicilském Palermu zatkla osm…

Babiš jedná v Estonsku. Řeč přišla na protiruské sankce či rozpočet EU

18.02.2020 13:37 Aktualizováno Česko by mělo zorganizovat další konferenci o kybernetické bezpečnosti, řekl premiér Andrej Babiš…

Vyhodit slepou ženu z taxíku? Firma Bolt se kaje, do věci zasáhl i Babiš

18.02.2020 13:25 Taxikář, který v pondělí dopoledne v Praze vytáhl z auta nevidomou ženu, protože nechtěl odvézt…

Nový šéf CDU? O funkci má zájem tvrdý kritik Ruska

18.02.2020 12:07 Do klání o předsednictví německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) se nečekaně rozhodl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama